MojAndroid

Spoločnosť TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) informovala dnes prostredníctvom tlačovej správy, že prvé procesory s označením ARM Cortex-A57 vytvorené v spolupráci s ARM, sú pripravené na masovú produkciu. “Procesor Cortex-A57 je určený pre budúcu mobilnú a podnikovú výpočtovú techniku, vrátane výpočtovo náročných aplikácií ako sú high-end počítače, tablety a serverové produkty”. Nový procesor má podľa správy priniesť 3x vyšší výkon než dnešné špičkové smartfóny a to pri zachovaní rovnakej spotreby energie. TSMC využíva na jeho výrobu 16nm FinFET technológiu.

ARM Cortex-A57

“Táto prvá implementácia procesora ARM Cortex-A57 dláždi cestu pre našich spoločných zákazníkov, aby sa využil výkon a energetická účinnosť 16nm FinFET technológie,” uviedol Tom Cronk, výkonný viceprezident a generálny riaditeľ divízie procesorov spoločnosti ARM. Nový procesor vznikol ako výsledok spolupráce spoločnosti TSMC a ARM a vďaka 64-bitovej ARMv8 architektúre, energeticky efektívnej technológii big.LITTLE a novému výrobnému procesu, ponúkne špičkový výkon a nízku spotrebu. Hoci je procesor pripravený na výrobu, zatiaľ nie je známe kedy sa objaví v reálnych zariadeniach.

Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+