MojAndroid

Spoločnosť Mara Group (z africkej Rwandy) má skutočne vysoké ambície. Chce Rwandu premeniť na technologický hub a prekvapivo je k splneniu tejto vízie o veľký krok bližšie. Tento týždeň spoločnosť vydala dva smartfóny, ktoré budú vôbec prvými smartfónmi vyrobenými v Afrike.

Prvé “made in Africa” modely na svete

Prezident Rwandy, Paul Kagame, predstavil prvú africkú továreň na výrobu “high-tech smartfónov”. Niektoré smartfóny sa síce v iných afrických krajinách montujú (napr. Egypt, Alžírsko, či Južná Afrika majú montážne závody), avšak všetky komponenty sú dovážané. Spoločnosť Mara Group vyrába smartfóny počnúc základovou doskou a končiac zabalením (všetky úkony budú prebiehať v novej prevádzke). Prezident tieto novinky uviedol na tlačovej konferencii v hlavnom meste Kigali.

O niečo drahšie, ale o to viac exkluzívne pre Afričanov

Prvé “made in Africa” modely nesú názvy Mara X a Mara Z. Mara X má 16 GB úložného priestoru a bude stáť v prepočte 130 dolárov, Mara Z má 32 GB úložného priestoru a v prepočte bude stáť 190 dolárov. Oba smartfóny budú bežať na Android OS. Spoločnosť síce pripúšťa, že smartfóny sú o niečo drahšie ako iné možnosti (napr. populárne telefóny značky Tecno, ktoré vyrába čínska spoločnosť), predpokladá však, že zákazníci budú ochotní priplatiť o niečo viac za kvalitu a “made in Africa” značku.

Továreň je pre Rwandu dôležitým krokom, krajina sa totiž snaží premeniť na vedúceho predstaviteľa v oblasti ekonomickej inovácie. V máji minulého roka v Rwande hostili Svetové ekonomické fórum a údajne pracujú na Kigali Innovation City, v ktorom sa budú nachádzať inovačné laboratóriá pre poskytovanie školení a financovania technologických spoločností.

14.10.2019
Zdroj: fastcompany.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+