MojAndroid

Projekt modulárneho smartfónu Ara, ktorý je teraz vyvíjaný pod krídlami Google, naberá na obrátkach. Koncept, ktorý sa ešte pred pár mesiacmi zdal byť len vzdialenou budúcnosťou, získava čoraz reálnejšie kontúry. Za krátky čas autori prešli od samotného nápadu cez rendery až k reálnemu vývoju tohto nevšedného zariadenia. Mohli sme už vidieť ako sa jednotlivé diely pripájajú na „matičnú dosku“, resp. kostru zariadenia a za dverami je tiež prvá vývojárska konferencia, venovaná tomuto projektu. Najzaujímavejšie však vyznieva informácia, že do konca tohto mesiaca by sme sa mali dočkať aj prvého funkčného prototypu.

To je mimoriadne dôležitý krok v jeho vývoji, pretože nech už vyzerá takýto projekt na papieri akokoľvek dobre, až pri reálnom testovaní sa ukáže jeho prednosti a slabiny. Dôležité bude hlavne overiť, ako budú jednotlivé časti držať pokope a či zloženie konštrukcie z modulov nebude mať negatívny vplyv na jej kvalitu a pevnosť. V praxi je tiež potrebné otestovať, či desiatky malých pružinových kontaktov, ktoré budú zabezpečovať prepojenie modulov, nebudú zlyhávať pri dlhodobejšom používaní. Dôležité bude tiež zistiť, či sú jednotlivé elektronické komponenty dostatočne tienené voči rušeniu.

Aj po vyrobení prvého funkčného prototypu bude mať Ara pred sebou ešte ďalekú cestu, kým bude pripravená na komerčný predaj. Ak vás zaujímajú ďalšie detaily, už 15. apríla začína prvá vývojárska konferencia, kde budú prezentované nové detaily. Samozrejme, budeme vás o nich informovať.

Zdroj: pocketnow.com

9.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+