MojAndroid

Vedeli ste o tom, že veľké internetové spoločnosti, ako Facebook, Youtube a iné, používajú automatizovaný systém na odstránenie multimediálneho obsahu s teroristickým podtónom? Je to naozaj tak. Technologické spoločnosti sa totižto nespoliehajú iba na nahlasovanie príspevkov používateľmi, ale aj na svoje vlastné algoritmi, ktoré využívajú pri hľadaní nevhodného obsahu, ktorý by mohol propagovať teroristickú činnosť. Za týmto účelom boli modifikované nástroje, ktoré spoločnosti používajú pri detekcii obsahu, ktorý by mohol porušovať duševné vlastníctvo nahrávacích spoločností či hudobných skladateľov a iných osôb.

Upravený algoritmus dokáže detegovať videá s popravami osôb, ako aj príspevky, v ktorých je zachytené násilie alebo extrémistická propaganda. Princíp fungovania je pomerne jednoduchý. Spoločnosti totižto porovnávajú unikátne digitálne identifikátory tzv. hashe, vo videách nahraných používateľmi s databázou, už v minulosti odstráneného obsahu. To, akým spôsobom takéto “značky” vo videách vznikajú však z pochopiteľného dôvodu prezradiť nechcú. Vieme len toľko, že Google, Facebook, ako aj Twitter, na riešení tohto problému spolupracujú a hľadajú nové spôsoby, ako odstraňovať obsah, ktorý porušuje ich protiteroristickú politiku.

Zdroj: engadget

 

27.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+