MojAndroid

Mobilná aplikácia ProMile Lady je určená pre všetky ženy, ktorým nie je ľahostajne vlastné fyzické, ale ani duševné zdravie. Slúži ako počítadlo promile a ženám radí, ako predísť nežiadúcim účinkom alkoholu na organizmus a vyhnúť sa nepríjemným a niekedy zahanbujúcim situáciám. Nejedna žena sa už do takejto situácie dostala práve nadmernou konzumáciou alkoholu. Výnimkou v tomto prípade nie je ani riešenie rôznych problémov práve cez mobilný telefón. V stave, keď nie sú všetky emócie úplne pod kontrolou, to však nie je práve najvhodnejší spôsob.

Promile Lady

Ako takýmto nepríjemnostiam predísť? Pomôcť by mohla aplikácia ProMile Lady, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre ženy v rámci kampane Chráňme naše ženy, organizovanej spoločnosťou Pivovary Topvar. Táto umožňuje výpočet aktuálneho promile a pridáva aj popis účinkov alkoholu. Priamo v aplikácii je k dispozícii 11 prednastavených typov alkoholu, ktoré môžete doplniť o vlastné druhy. Po jeho konzumácii si v aplikácii zvolíte druh, množstvo a čas, kedy ste ho vypili. Dozviete sa, ako na vás môže v danom stave pôsobiť, alebo tiež to, aké zdravotné riziká vám hrozia. Zaujímavým doplnkom je aj výpočet času do vytriezvenia, na ktorého presnosť by sme sa však veľmi nespoliehali.

ProMile Lady_1 ProMile Lady_2 ProMile Lady_3

Vplyv alkoholu na organizmus ženy má odlišné účinky ako na mužov. Ženy majú v priemere nižšiu hmotnosť, menšiu pečeň, a tým pádom inú toleranciu voči množstvu alkoholu. Ženám stačí vypiť približne polovicu toho, čo vypijú muži, aby dosiahli rovnakú hladinu alkoholu v krvi. Edukáciu žien o zodpovednej konzumácii alkoholu preto považujeme za kľúčovú. Aplikácia sa môže stať ich praktickým a užitočným pomocníkom,“ vysvetlila Miriam Šramová, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Pivovary Topvar.

Funkcie aplikácie ProMile Lady:

  • výpočet aktuálneho promile a popis účinkov alkoholu
  • tipy, na čo si má žena dávať pozor pri konzumácii alkoholu alebo čo by mala v danom stave urobiť
  • po horizontálnom naklonení telefónu sa zobrazí graf vývoja promile
  • výpočet času do triezveho stavu
  • push notifikáciu pri dosiahnutí stavu triezvosti
  • 11 prednastavených typov alkoholu a možnosť nastaviť si vlastný druh konzumovaných alkoholických nápojov
  • históriu vypitého alkoholu za posledných 48 hodín a informácie o účinkoch a rizikách alkoholu pre ženy,
  • špeciálnu sekciu venovanú informáciám o rizikách konzumácie alkoholických nápojov pre ženy počas tehotenstva.

ProMile Lady_6 ProMile Lady_5 ProMile Lady_4

Aplikácia je na Google Play dostupná už niekoľko mesiacov. V najnovšej aktualizácii však pridáva aj funkciu blokovania hovorov, ktorá vás ochráni pred vyššie spomínanými nepríjemnými situáciami. Môžete si tak nastaviť osoby, ktoré by ste nechceli kontaktovať v prípade, že obsah alkoholu v krvi stúpne nad 1 promile. Ak sa v takomto stave pokúsite zavolať, aplikácia vás na to upozorní hláškou “nevolaj” alebo “nedvíhaj”, priamo na displeji telefónu. Myslíme si však, že tento spôsob nebude práve najefektívnejší a lepšie by bolo, keby aplikácia hovor úplne zablokovala, prípadne ešte vyzvala na jeho potvrdenie. Túto možnosť môžete samozrejme aktivovať alebo deaktivovať v nastaveniach aplikácie.

Aplikácia ProMile Lady je zadarmo dostupná na Google Play a môžete si ju stiahnuť pomocou nášho widgetu.

Verzia: 1.1.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.9
Aktuálna cena: Zdarma

10.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+