MojAndroid

Jedným z najväčších problémov Android platformy je jej fragmentácia. V jednom období bežia rôzne Android smartfóny na odlišných verziách operačného systému. Väčšina z nich dokonca na niekoľko rokov starých verziách. Na rozdiel od systému iOS, ktorý je vyvíjaný priamo pre konkrétny hardvér, systém Android je optimalizovaný len pre Pixely od Googlu. Výrobcovia tak potrebujú čas, aby optimalizovali systém pre svoje zariadenia. V prípade, že ich smartfóny majú vlastnú grafickú nadstavbu, doba optimalizácie je ešte dlhšia.

Projekt Treble vyrieši fragmentáciu Android smartfónov

Z tohto dôvodu spoločnosť Google pred nejakou dobou oznámila Projekt Treble, ktorý by mal fragmentáciu časom vyriešiť. Na minulotýždňovom summite pre developerov Google demonštroval benefity Projektu Treble na viacerých nových zariadeniach s Android 9.0 Pie s rovnakým GSI (Generic System Image).

Projekt Treble rozdelí systémovú partíciu vnútornej pamäte na dve časti. V prvej bude uložený čistý Android GSI (Generic System Image) a v druhej zas softvérové nadstavby výrobcov. Partície budú na sebe nezávislé, čo v praxi znamená, že aktualizácia Androidu môže prebehnúť aj bez toho, aby sa prepisovalo používateľské rozhranie a naopak. To by malo výrazne zrýchliť celý proces aktualizácií. Partícia GSI (Generic System Image) by mala byť teraz súčasťou každého nového zariadenia s Android 9.0 Pie.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Verzia H operačného systému Wear OS zlepší nielen výdrž batérie
Náš tip
Poco F1 dostane Android Pie a v budúcnosti aj Android Q
Náš tip
Takto vyzerá Android Pie na Samsungu Galaxy S9+
17.11.2018
Zdroj: GizmoChina
 • skoda9635

  Presne toto isté sa povedalo pri Oreo.

  • Namor

   Zobral si moju myšlienku :)

 • TommyChase

  Ale podobne ladené správy som sa dočítal aj na zahraničných weboch. Nikto sa akoby nepozastavil, že Treble prišlo povinné s Oreom. Znova píšu že Treble príde s Pie. Buď nám niečo uniklo, a jedná sa o niečo iné, alebo už fakt neviem.

+