MojAndroid

Väčšina futuristických projektov spoločnosti Google má svoje počiatky v tíme Advanced Technology and Projects (ATAP), ktorý pracuje na zariadeniach, ako projekt modulárneho smartfónu ARA alebo projekt Tango, Android zariadenie schopné mapovať pohyb v priestore vďaka 3D technológii. Tento tím vývojárov a výskumníkov má však podľa informácií veľmi prísne obmedzenia a termíny, kde sa rozhoduje o osude všetkých nových projektov. Práve projekt Tango sa dostal do fázy, kedy postúpil z tímu ATAP a stáva sa oficiálnou súčasťou spoločnosti. Informoval o tom Google ATAP na sociálnej sieti Google+.

Informácie o budúcnosti projektu Tango však v tejto chvíli nie sú úplne jasné. Google s najväčšou pravdepodobnosťou použije technológiu na tvorbu zariadení s pokročilými možnosťami mapovania priestoru, možno v smartfónoch alebo tabletoch. Použitá môže byť aj na výrobu vyspelejších produktov do domácnosti, ako je Nest.

Projekt Tango poznáme hlavne pod 7-palcovým tabletom, ktorý sa v minulosti dokonca objavil v obchode Google Play. Ten bol vybavený poriadnym hardvérom a pre trojrozmerné snímanie priestoru využíval dvojicu kamier, infračervený snímač na meranie vzdialenosti a špeciálny softvér. Išlo však zatiaľ len o zariadenie pre developerov, ktorí budú hľadať využitie novej technológie v bežnom živote alebo korporátnom svete.

Zdroj: The VergeGoogle+

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+