MojAndroid

Vo väčšine krajín na južnej pologuli sú náklady za pripojenie k internetu väčšie, než priemerný mesačný príjem človeka. Ako sme už v minulosti informovali, spoločnosť Google sa tento fakt snaží zmeniť ambicióznym projektom “Loon”, ktorý má za pomoci výškových balónov priniesť internet do rôznych kútov sveta. Najnovšie informácie priamo od Googlu ná poskytli pohľad na zákulisie celého projektu a odhaľujú ďalšie detaily.

Tím stojaci za vývojom zložitého systému balónov zverejnilo pod vedením Mike Cassidyho na sociálnej sieti Google+ nové video, ktoré ukazuje ako Google riadi svoj “vozový park”, proces výroby alebo partnerstvo s lokálnymi poskytovateľmi LTE pripojenia. Vo videu bolo tiež odhalené, že balóny sa tímu podarilo vylepšiť do takej miery, že v aktuálnom štádiu sa dokážu udržať vo vzduchu až po dobu 100 dní. Google pritom dokáže za jeden deň vypustiť hneď niekoľko balónov, pričom výroba jedného z nich trvá v priemere len niekoľko hodín. S tisíckami balónov vo vzduchu sa Googlu podarí nasadiť internet do krajín, kde by sa inak dostal len veľmi ťažko.

Viac o tomto projekte sa dozviete na oficiálnom blogu spoločnosti Google, kliknutím na tento odkaz.

Zdroj: Project Loon

20.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+