MojAndroid

Projekt Ara si zobral ambiciózny cieľ vytvoriť zariadenie, ktoré si budú môcť používatelia skladať z hardvérových blokov. Potom, čo Motorola bola predaná spoločnosti Lenovo sa Google rozhodol dať projektu šancu a pokračovať v jeho vývoji. Paul Emerenko, vedúci projektu prezradil na akcii Linaro Connect USA 2014 v Kalifornii niekoľko nových informácií a uviedol predpokladaný dátum, kedy by sa mal objaviť funkčný prototyp.

Emerenko rozprával o stave projektu a prezradil, že vďaka partnerom, ako je Quanta, Toshiba, Rockchip alebo Foxconn je na dobrej ceste k úspechu. Uviedol tiež, že na v decembri, počas vývojárskej konferencie Ara odhalí funkčný prototyp, ktorý bude bežať pod upravenou verziou najnovšieho systému Android L. Tá bude podporovať výmenu hardvérových blokov za behu zariadenia. To znamená, že si budete môcť meniť hardvér, ako je fotoaparát bez toho, aby ste zariadenie najskôr vypli. Samozrejme, vymeniť nebude možné samotné CPU, RAM alebo displej. Google bude zrejme spolupracovať na tejto schopnosti systému s opensource firmou Linaro.

Samotné moduly budú predávané na vlastnej online platforme podobnej Google Play Store. Zákazník si bude môcť vyskladať parametre smartfón zo spomínaných blokov a objednať si ho ako celok. Viac informácií sa dozvieme na spomínanej developerskej konferencii v decembri.

Zdroj: androidpolice

30.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+