MojAndroid

Najnovšie správy pochádzajúce z dielne zaujímavého Projektu ARA hovoria o tom, že autori plánujú vytvorenie zdravotných modulov, ktoré majú merať a starať sa o zdravie používateľov. Okrem procesora, fotoaparátu, či batérie si tak do skeletu zariadenia budete môcť pripojiť aj pulzný oxymeter, ktorý dokáže odmerať mieru okysličenia vašej krvi. Na konferencii známeho zahraničného portálu Engadget Expand túto myšlienku demonštroval priamo riaditeľ Projektu ARA Paul Eremenko.

ara-hands

Od Paula však prichádza aj ďalšia zaujímavá informácia hovoriaca o tom, že po spustení chce ARA tím otvoriť aj online obchod s modulmi, ktoré si používatelia budú môcť zakúpiť jednoducho a rýchlo priamo cez internetový prehliadač. Súčasťou obchodu by sa mali v budúcnosti stať aj moduly so zdravotným zameraním a okrem oxymetra sa v ňom môžu objaviť aj merače pulzu, senzory úrovne cukru v krvi či ďalšie medicínske zariadenia v mini-rozmeroch. Projekt ARA by tak mohol zaujať aj používateľov s celoživotnými ochoreniami alebo medikov, ktorí by takéto moduly mohli využívať v teréne.

Zdroj: AndroidCentral

8.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+