MojAndroid

Google predstavil verejnosti ďalší ambiciózny projekt, ktorý držal v tajnosti už nejakú dobu. K projektu Ara, ktorý si za úlohu dal vytvoriť smartfón poskladaný z modulov, sa tak pridáva doteraz nepoznaný projekt Tango. Jeho úlohou má byť mapovanie sveta okolo vás.

tango-phones

Google vyrobil prvé prototypy smartfónu, ktoré túto náročnú úlohu dokážu realizovať, a dokonca sú pripravené dostať sa do rúk prvých developerov. Novinka Googlu dokáže mapovať svoje okolie v reálnom čase, pričom na tento účel používa kameru a niekoľko ďalších senzorov. Tieto zaznamenávajú približne štvrť milióna údajov za sekundu, ktoré vzápätí smartfón spracuje a použije na vytvorenie 3D mapy vášho okolia. Hoci hlavnou úlohou takéhoto zariadenia je mapovanie vnútra budov pre lepšiu navigáciu v nich, tak novinka nájde uplatnenie aj v hrách s rozšírenou realitou alebo pri pomoci nevidomým.

cameras_tango

Google upozorňuje na to, že technológia je v raných fázach vývoja, no chcel by, aby sa v budúcnosti dostala k miliónom ľuďom po celom svete. Projekt Tango spadá pod Advanced Technology and Projects group spoločnosti Motorola, ktorú si aj po odpredaji Lenovu Google ponechal vo svojom vlastníctve. Na svojom konte má táto skupina aj Projekt Ara. Momentálne má internetový gigant k dispozícii približne 200 kusov smartfónu, ktorý budú môcť vývojári využiť pri návrhu aplikácií, rôznych meracích nástrojov, ale aj hier.

Náš tip
Google predáva Motorolu, za 3 miliardy ju kúpi Lenovo

21.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+