MojAndroid

Odolné sklo od Corningu sa používa v zariadeniach po celom svete a nie je neznáme ani pre výrobcov Android smartfónov. Spoločnosť, ktorá stojí za jeho vývojom sa ho snaží neustále vylepšovať a len nedávno predstavila už jeho štvrtú generáciu, ktorá opäť prináša vyššiu odolnosť a lepšie vlastnosti. Výrobca má však rukáve ďalšie eso, a to v podobe projektu Phire, ktorý má odolnosť skla Gorilla Glass povýšiť na úplne novú úroveň.

Spoločnosť Corning totižto oznámila, že pracuje na novom type skla pre obrazovky a displeje, ktoré bude voči škrabancom približne tak odolné ako zafírové sklo. To všetko pri zachovaní výhodných vlastnosti jeho súčasných skiel Gorilla Glass.

Už v minulom roku sme vám hovorili, že zafírové sklo je skvelé pri odolávaní škrabancom, ale pri pádoch si nevedie až tak dobre. Preto sme vytvorili produkt, ktorý ponúka rovnakú odolnosť pri pádoch ako Gorilla Glass 4, ale prichádza s odolnosťou proti poškriabaniu, ktorá sa vyrovná aj zafírovému sklu,” povedal Clappin, prezident Corning Glass Technologies.

Corning momentálne nazýva sklo ako “Project Phire” a do reálnych zariadení ho plánuje nasadiť ešte do konca tohto roka. Ako sa mu to podarí a či prekoná už avízované vlastnosti zafírového skla ukáže až čas. Každopádne, môžeme sa tešiť na smartfóny, ktorých displeje opäť viac odolajú bežnému opotrebeniu aj prípadným pádom, čo určite ocení každý používateľ.

Zdroj: CNET

7.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+