MojAndroid

Programovanie dnes už nie je vôbec tabu. Práve naopak, čoraz viac ľudí sa chce naučiť aspoň základy programovania, ktoré môžu pomôcť lepšie pochopiť fungovanie služieb a zariadení, ktoré používame na dennej báze. Uvedomujú si to aj veľké technologické spoločnosti, ktoré vyvíjajú iniciatívu, aby sa programovanie učilo aj na školách. Google teraz prišiel s vlastnou platformou Project Bloks, ktorá má pomôcť práve najmenším programátorom.

Platforma na to ide zaujímavým spôsobom, keď sa snaží programovanie previesť do hmatateľnej podoby. Robí tak pomocou špeciálnych kociek a blokov, z ktorých je možné vytvárať funkčné prototypy zariadení s predprogramovanými funkciami. Celý systém je pritom veľmi jednoduchý a skladá sa z troch základných komponentov. Brain Board je srdcom celého výtvoru, a obsahuje nástroje konektivity a k tejto časti skladačky je možné pripojiť ostatné diely. Tie nesú názov Base Boards a Pucks. Base Board sú súčasti stavebnice, ktoré je možné pripojiť k Brain Board a Pucks sú samotné súčasti programov, ktoré je možné umiestniť na Brain Board.

Takto je možné kombinovať rôzne Pucks, usporiadať ich v inom poradí a získať tak jedinečné výtvory. Pre deti vo veku od 5 – 8 rokov, pre ktoré je platforma určená, tak pôjde o veľmi jednoduchý spôsob, akým si môžu osvojiť základy programovania. Takýto spôsob učenia sa by mohol byť vhodný aj pre starších študentov s poruchami učenia, no najviac z neho budú ťažiť práve deti. Celá platforma sa teraz ešte iba testuje je otázne, kedy bude reálne využiteľná, no pre najmenších bude určite veľmi užitočná.

Zdroj: Project Bloks via Android Central

28.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+