MojAndroid

Ambiciózny projekt Ara, ktorého výsledkom má byť zariadenie vytvorené z hardvérových blokov stratil kľúčového hráča z tímu. Dan Makoski, autor dizajnu projektu Ara alebo úspešnej Motoroly Moto X opúšťa Google nadobro. Namiesto toho bude pracovať, ako viceprezident dizajnu pre finančnú korporáciu Capital One, kde sa bude sústrediť spočiatku na mobilnú reklamu a platby.

Projekt Ara však ani zďaleka nekončí. Možno je to trochu ironické, ale v čase, kedy odchádza hlava dizajnu avizovaného projektu prichádzajú ďalšie zástupy iných dizajnérov. V decembri minulého roka, Motorola sa obrátila na verejnosť s požiadavkou o pomoc pri návrhu dizajnu projektu Ara. Na toto volanie sa podľa spoločnosti Google zapojilo cez 90 000 ľudí, pričom vybraných bolo celkom 100 najaktívnejších “skautov”. Ako odmenu za svoju snahu získa táto stovka bezplatne smartfón Ara ešte v predstihu. Podľa stránky dscout, kde je možné vidieť víťazov sa prototypy začnú odosielať v priebehu ďalších 8 mesiacov.

Spoločnosť Google zatiaľ neoznámila ďalšieho nástupcu na pozíciu hlavného dizajnéra, ktorý nahradí Dana Makoskeho. Riadiť zástup 100 testerov bude rozhodne neľahká úloha a bude vyžadovať tvrdú ruku. Preto sme zvedaví, koho Google na túto pozíciu dosadí.

Náš tip
Motorola predstavila projekt Ara. Modulárny smartfón sa stane skutočnosťou

Zdroj: androidcommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+