MojAndroid

Google dnes na developerskej konferencii k projektu Ara predstavil najnovší prototyp modulárneho smarfónu. Ten sa na pultoch obchodov objaví skôr ako sme si možno mysleli. Internetový gigant totižto informoval, že plánuje spustenie pilotného predaja v Puerto Rico v USA, a to už v druhej polovici tohto roka. Hlavnú kostru zariadenia vrátane modulov bude predávať prostredníctvom lokálnych partnerov OpenMobile a Claro, ako aj cez špecializované dodávky, prostredníctvom ktorých si budú môcť záujemcovia project Ara vyskúšať na vlastnej koži. Po spustení predaja bude k dispozícii približne 20-30 ARA modulov z 10 rôznych kategórií.

Spiral_1_Prototype__thermal_imager_and_pulse_oximeter_shown_.0

Hlavným dôvodom spustenia pilotného predaja je získať spätnú odozvu od zákazníka. Google chce vedieť, čo treba zlepšiť a naopak, čo je už dobré. Taktiež bude sledovať reakcie zákazníka na možnosť výberu rôznych modulov. Najnovší prototyp projektu Ara sa už momentálne vie pripojiť k 3G sieti mobilných operátorov a moduly je možné vymieňať tak povediac za behu. Google túto fázu projektu nazýva “Spiral 2” dizajn. V druhom kvartáli však chce ísť Google ešte ďalej a v ďalšej fáze Spiral 3 ponúknuť už aj 4G/LTE konektivitu, 1-dňovú výdrž na batériu, konkurencieschopný fotoaparát a podporu pre všetky spomínané ARA moduly. Google dokonca chce, aby výrobcovia používali projekt Ara pre testovanie experimentálnych batérií, ktoré by mali eventuálne priniesť oveľa dlhšiu výdrž na jedno nabitie.

Pre správny výber modulov a prípadný helpdesk, bude Google používať vlastnú aplikáciu Ara Manager. Samozrejme, Google musí stále tvrdo pracovať na tom, aby všetko stihol až do fázy začiatku predaja prvých modulárnych smartfónov. Zdá sa však, že s týmto typom smartfónov to myslí skutočne vážne. Ako najnovší prototyp projektu Ara vyzerá si môžete pozrieť na detailných fotografiách a na videu.

Spiral_2_prototype_286.0 Spiral_2_prototype_137.0 Spiral_2_prototype_142.0 Spiral_2_prototype_088.0 Spiral_2_prototype_scattered_264.0 Spiral_2_prototype_and_endo-front_236.0 Spiral_2_prototype__AP_PCB_and_shield_exposed__281.0 Spiral_2_modules_198.0

Zdroj: theverge

15.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+