MojAndroid

Práve v týchto hodinách odštartovalo ďalšie súpolenie, tentoraz však nie pod olympijskými kruhmi, ale pred súdnym tribunálom. Hlavnými aktérmi sú v tomto prípade spoločnosťou Samsung a Apple a musíme sa pripraviť na tvrdý a dlhý boj, pretože sa zišli súperi tej „najťažšej váhy“.

V čase začiatku vypočutia oboch strán produktový šéf spoločnosti Samsung, Kevin Packingham, poskytol rozhovor pre portál Wired o príbehu, ktorý sprevádza celý tento súdny spor.

Kevin Packingham, produktový šéf spoločnosti Samsung

Ako je už známe z minulých správ, ktoré sme vám počas posledných týždňov priniesli, v súdnom spore medzi Samsungom a Apple ide o dizajnové patenty, na ktoré si uplatňuje nárok spoločnosť Apple. Podľa spoločnosti Apple, Samsung porušil patentové práva Apple, keď použil obdĺžnikový tvar svojich zariadení nielen pri tabletoch, ale aj pri predošlých modeloch smartfónov.

„Všetci sme si poškrabali hlavy a vraveli sme: Ako je to možné, že práve debatujeme o priemyselných vlastnostiach a na druhej strane sa snaží niekto udusiť konkurenciu? Spotrebitelia chcú produkty v tvare obdĺžnika a my práve bojujeme o to, aby sme mohli dodávať produkty v tvare obdĺžnika,“ vysvetlil manažér Samsungu.

Pripravovaný dizajn telefónov Samsung pred vydaním iPhone

Samsung totiž zrejme zaskočil prístup spoločnosti Apple, aj vďaka tomu, že pred Cupertiho iPhonom sa na trhu bežne objavovali telefóny, ktoré mali obdĺžnikový tvar a nikomu to doteraz neprekážalo.

„V súčasnom konkurenčnom prostredí je iba jedna spoločnosť, ktorá je prvá na odpálenie dôslednou ranou. Všetci ostatní ustoja tento úder celkom dobre,“ poznamenal  Packingham. „Mali by sme byť schopní viesť zdravý dialóg o tom, ako budeme postupovať v oblasti technológií, ako budeme zabudovávať spotrebiteľské skúsenosti. Nie však tak, že budeme izolovať naše spoločnosti a budeme tak zabraňovať vstupu inovácií na trh.“

Samsung telefóny pred a po iPhone

Zdá sa, že Samsung berie patentové vojny skôr ako otravný spôsob, ako zastaviť spoločnosť pri vývoji a inováciách pre spotrebiteľov a pomerne dobre sa s celou záležitosťou vyrovnáva. Nakoniec, nám známa sudkyňa Kohová rozhodne v najbližších dňoch a týždňoch o tom, kto je vlastníkom patentu na obdĺžnik a kto tento patent porušuje.

Zdroj: Wired, Foto: techcrunch.com

1.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+