MojAndroid

Zdá sa, že posledný júlový týždeň sa akoby roztrhlo vrece s používateľmi Android zariadení, ktorí majú problém s aktualizáciou svojich nainštalovaných aplikácií z Google Play Store, alebo im vôbec nejde aplikácie nainštalovať.

Po spustení aktualizácie, alebo po spustení sťahovania vybranej aplikácie, im Google Play Store aplikácia v Android zariadeniach hlási chybové hlásenie, ktoré preruší celú operáciu a aplikácia sa neaktualizuje alebo sa vôbec nestiahne do Android zariadenia.

Podľa dostupných informácií, riešením je nastavenie nových DNS adries priamo v routri na tvar dns1: 8.8.8.8 a dns2: 8.8.4.4 . Tento stav by vám mohol pomôcť v prípade, že sťahujete aplikácie prostredníctvom domácej WiFi siete. Používatelia ďalej upozorňujú na správne nastavenie mobilného internetového pripojenia a to tzv. prístupové body. Existujú totiž dve možnosti u každého mobilného operátora na Slovensku: WAP alebo internet.

Aby ste mali správne nastavenia zodpovedajúce prístupu na internet, mali by ste používať prístupový bod pod názvom „internet“. Prístupový bod pod názvom „WAP“ môže narobiť naozaj problémy pri prístupe na internet prostredníctvom mobilného pripojenia a niektoré operácie vám môže úplne zablokovať.

DNS server nastavíte priamo po pripojení sa na váš router v prípade domácej siete WiFi. Zvyčajne sa router nachádza na adrese 192.168.1.1, ktorú je potrebné zadať do vášho internetového prehliadača. Po prihlásení je potrebné podľa typu routra vyhľadať nastavenie DNS servera na LAN.

Ak sa pozrieme na mobilné pripojenie prostredníctvom Android zariadenia, prejdite na smartfóne do nastavenia, pokračujte položkou „nastavenia mobilnej siete“ a vyberte si položku „prístupové body“, kde by ste podľa typu operátora mali mať zvolenú položku „XYXY internet“.

Aktualizované 1.10.2012 (Pôvodný článok bol publikovaný 1.8.2012)

Po neustále množiacich sa sťažnostiach na nefunkčnosť Google Play Store, sme sa rozhodli článok z augusta posunúť vyššie.

Ďakujeme za tip na článok Marekovi.

1.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+