MojAndroid

Niektorí používatelia Pixel zariadení hlásia problém, ktorý môže liezť poriadne na nervy. Tvrdia, že fotografie sa občas po vyhotovení neuložia do galérie. Ľudia, ktorým sa to deje opisujú problém na rôznych fórach. V čom je problém, a prečo sa to vôbec deje?

Čo sa vlastne deje?

Problém sa stáva na zariadeniach Google Pixel, mnoho používateľov sa však sťažuje konkrétne na Google Pixel 2. Ide o to, že keď v Google Camera vyhotovia fotografiu, a aplikáciu náhle zavrú, poprípade vypnú obrazovku telefónu, v galérii sa objaví maximálne miniatúra fotografie. Samotnú fotku však nie je možné načítať, a následne zmizne, aj spolu s miniatúrou. Tá sa však po pár dňoch objaví zase, ale stále nie je možné danú fotografiu načítať. Pri prehľadávaní rôznych fór je možné zistiť, že podobný problém majú aj používatelia smartfónov, ako napríklad Samsung Galaxy S9, Moto Z2, Moto E4, či Nexus 5X.

Ako tomu predísť?

Problém je to vcelku bežný, a dá sa mu pomerne jednoducho vyhnúť. Ako určite viete, ak vytvárate fotografie so zapnutým režimom HDR, tak smartfónu trvá o čosi dlhšie, kým súbor uloží. Ak vy však fotoaparát po vyhotovení fotografie náhle zavriete, či telefón uzamknete, fotografia sa nemusí stihnúť uložiť v celej veľkosti, a v galérii si potom namiesto krásnej spomienky zväčša nájdete pokazený súbor. Ak nechcete, aby sa vám to dialo, nezabudnite tento režim pred fotením vypnúť, alebo v najlepšom prípade počkajte, kým sa vám fotografia kompletne uloží – ak je telefón pripravený zhotoviť ďalšiu fotografiu, to znamená, že predchádzajúca snímka by už mala byť úspešne uložená.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Pixel 3 a 3 XL oficiálne: Nový hardvér, výrez v displeji a ešte lepší foťák
Náš tip
Rozobraný Google Pixel 3 XL: Displej má skutočne od Samsungu
Náš tip
Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy Note9, Pixel 3 a ďalšie top modely: porovnanie najlepších na trhu
20.10.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+