MojAndroid

Používatelia sa často sťažujú, že ich Android smartfón upozorňuje na chybu spojenú s com.android.systemui. S hláškou “Proces com.android.systemui prestal pracovať” ste sa už zrejme stretli aj vy. Dobrou správou je, že existuje riešenie pre túto chybovú hlášku.

Náš tip
Zabráňte službám Google Play nadmerne vybíjať batériu | NÁVOD

Chybu spojenú s com.android.systemui zaznamenávajú často najmä majitelia Samsung zariadení s Androidom 4.4 KitKat. Chyba sa objavuje najmä po aktualizovaní aplikácie Google, ktorá je zodpovedná aj za procesy na domácej obrazovke. Na to, aby ste túto chybovú hlášku odstránili, odinštalujte aktualizácie aplikácie Google v nastaveniach vášho zariadenia (Nastavenia > Aplikácie > Google > Odinštalovať aktualizácie), počkajte niekoľko dní a následne si nainštalujte aktualizácie tejto aplikácie z obchodu Play. Riešením tiež môže byť prihlásenie do beta programu tejto aplikácie a používanie beta verzie, ktorá by tento nedostatok mala odstrániť.

google-aplikacia-screenshot

Ak vám tento postup nepomôže, tak je riešením aj obnova zariadenia do továrenských nastavení. Vtedy ale prídete o všetky dáta a aplikácie, a tak si ich pred resetovaním zariadenia zálohujte. Pomohol vám tento návod?

13.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+