MojAndroid
Patrik Tarics 31.5.2018

Výber nového smartfónu je spravidla úzko prepojený aj s výberom nového príslušenstva. Najčastejšie tak nové telefóny zakrývame do rôznych puzdier, ktoré ich síce dokážu ochrániť, no robia to za daň, ktorú niektorí z nás nie sú ochotní zaplatiť. Nie každý chce totiž dizajn svojho telefónu skrývať.

Náš tip
Waze: Appka, ktorá stojí za to | VIDEO

Pravdou však je, že nosiť moderný smartfón bez ochranného obalu, nie je veľmi bezpečné. Väčšina vlajkových lodí súčasnosti je totiž nielen z prednej, ale rovnako aj zo zadnej strany prekrytá odolným sklom. To síce občas dokáže odolať aj hrubšiemu zaobchádzaniu, no stačí jeden horší pád a nešťastie je na svete. Našťastie však majú puzdra jednu zaujímavú alternatívu, ktorá nielen dobre vyzerá, ale aj zvyšuje odolnosť telefónov. Reč je, samozrejme, o rôznych skinoch, ktoré si môžete na konštrukciu vášho smartfónu nalepiť.

My sme sa tieto „nálepky“ rozhodli odskúšať na trojici telefónov. Všetko dôležité sme následne vložili do krátkeho videa, ktoré vás s týmto príslušenstvom detailne oboznámi. Ak by sa vám náhodou toto príslušenstvo zapáčilo, objednať si ho môžete na tejto stránke. K dispozícii sú skiny na viacero zariadení, pričom si môžete vybrať z veľkého množstva rôznych prevedení.

31.5.2018
 • Máte vyskúšané, či sa skin neodlepí po zahriatí zariadenia? Myslím tým vyššie teploty, napr. pri hraní.

  • aaa

   kupil som ju z aliexpressu kde ma vysla na cca 3$, folia sa mi neodlepuje ani po priehriati telefonu, ani som nepocitil vyraznejsie priehrievanie telefonu. Pouzivam ju na bielej S7. Prelepujem cca kazdy rok kedze sa casom zaspini / opotrebuje / zozltne ako kazda folia.

   • Pre mňa je dôležité, aby sa neodlepovala. Chcem si kúpiť telefón, ale všetky čo vyhovujú mojim požiadavkám majú vzadu sklo a recenzie tvrdia, že sa dosť kĺžu. Takto by som to mohol vyriešiť.

    • Fyi de Will

     ja používam carbonskin zo stránky skinzone.cz. na xperii z1 compact ju mám 4 roky, telefón bol niekoľkokrát nahrievaný, kvôli rozoberaniu, výmene batérie atď. a skin stále drží. takisto ho mám teraz nalepený i na xperii xz1 compact a je v pohode.

     • LaBrie

      Ja ju mam na xz5 asi dva roky a drzi super.

    • Vlado

     Neodlepí sa. Aj pri lepení by si ju mal nahriať fénom, aby ti lepidlo poriadne chytilo. Práve naopak, je dosť obtiažné ju zlepiť dole :-)

 • mar bartian

  pouzival som cca rok podobnu „nalepku“ na DTEK60 a nemozem povedat jedno zle slovo.
  vyzeralo to super, nalepka sa neodlepovala a hlavne sa telefon nesmykal
  http://i65.tinypic.com/2rxyw3p.jpg

 • jookas

  dbrand je uz fakt vsade :) ale tie folie su super, sedia presne, neodlepuju sa mozem jedine odporucit, cena je tiez sympaticka.

 • Vlado

  Taktiež mám dbrand od Galaxy S6 a nemôžem na to povedať krivé slovo. Momentálne na S8+ mám ten najnovší „Camo“ skin a ten je madafaka awsóm !

+