MojAndroid

Aj keď spoločnosť Intel v počítačovom svete, bez ohľadu na názory jednotlivých používateľov, znamená celosvetovú jednotku, vo svete mobilných zariadení je Intel úplným nováčikom, ktorý sa snaží preraziť na trh. Dnes máme dočinenia, po oživení starých zariadení postavených na Windows Mobile a niekoľkými „radami“ pri vývoji procesorov ARM, so smartfónmi, ktoré budú poháňané Intel procesormi.

Do konca roku 2012 ba sa malo objaviť niekoľko modelov smartfónov, ktoré budú niesť ako svoje srdce v tele práve procesory od spoločnosti Intel. Intel rozbehol začiatkom tohto roku rokovania s investormi, ktorí by boli ochotní vstúpiť do spolupráce práve s touto spoločnosťou.

Generálny riaditeľ spoločnosti Intel sa vyjadril, že prvý smartfón s čipom od Intelu by sa mal objaviť už čoskoro a podľa šumov na internete by to mal byť model Lenovo K800.

Ako to celé dopadne, by sme sa mali dozvedieť do niekoľkých dní a budeme vás samozrejme informovať o všetkých podrobnostiach.

Zdroj: Electronista

18.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+