MojAndroid

Dnešné smartfóny toho naozaj veľa nevydržia. Aktuálne trendy hovoria, že kvalitný telefón musí mať veľký displej a ideálne aj sklenené telo s kovovým rámom. Takáto kombinácia vyzerá výborne a dáva pocit prémiovosti, no na druhú stranu, ak vám takýto telefón spadne, pravdepodobne to neskončí dobre. Môže vám prasknúť zadná časť zariadenia, odštiepiť sa roh, prípadne rozbiť displej. Po páde môže vaše zariadenie taktiež úplne prestať pracovať alebo možnosť jeho používania bude obmedzená.

Náš tip
Koľko stojí oprava displeja Motoroly moto g6 Plus | SERVIS

V rámci záruky vám rozbitý telefón neopravia

Štandardná záruka takéto chyby spôsobené používateľom samozrejme nekryje. Výrobca ručí za funkčnosť zariadenia len v tom prípade, ak sa s ním zaobchádza podľa jeho pokynov. Takže ak vám váš telefón spadne a vy nemáte obal, prípadne ochranné sklo a rozbije sa, máte jednoducho smolu. Opravu si budete musieť uhradiť z vlastného. Pokiaľ sa vám rozbije displej a máte jednu z vlajkových lodí, vyjde vás to určite na pár stoviek.

Riešením je pripoistenie

Pokiaľ sa teda obávate, že svoj smartfón poškodíte a budete musieť platiť drahú opravu, máme pre vás riešenie. E-shop nay.sk ponúka možnosti pripoistiť si vaše zariadenie, čím získate bezplatnú opravu pri jeho náhodnom poškodení počas dvoch rokov. S poistením mobilného zariadenia vás oprava vád, ktoré boli spôsobené náhlymi a neočakávanými udalosťami a nie sú kryté zákonnou zárukou, nebude stáť nič. Predajca vám na takýto tovar zabezpečí bezplatnú diagnostiku a následne jeho opravu. Ak sa opraviť nedá alebo je jeho oprava nerentabilná, dostanete späť zostatkovú cenu, ktorú môžete využiť na kúpu nového zariadenia.

Cena takéhoto pripoistenia predstavuje 25 percent zo štandardnej predajnej ceny zariadenia zakúpeného v NAY. Napríklad pri smartfóne Motorola moto g6 play, ktorý stojí 199 € je cena takéhoto poistenia 49,75 €.

Článok vznikol v spolupráci s nay.sk

 

 • Erik

  len si dávajte pozor, keď budete spisovať reklamáciu pri náhodnom poškodení, aby ste nenapísali, že sa vám telefón šmykol z ruky alebo vám ho rozbilo dieťa… Taký čas vám záruku neuznajú lebo to nieje náhodne poškodenie ale skôr vaša nezodpovednosť… Náhoda je ak niekto do vás vrazí a v zapätí vám spadne telefón alebo sa šmykneme na lade a pod… Je to hra so slovíčkami, tak pozor nato ;)

  • Milan

   Ja som mal synov tablet takto v alze v paribase pripoistený.. neprajem nikomu ten zážitok!!! Všetko zamietli! Synovi v autobuse niekto zatlačil na batoh a praskol display napriek tomu že ho mal aj v ochrannom puzdre.. ani SOI nepomohli.. nakoniec z princípu sme to dali právnikom a tí sa s nimi nakoniec mimosúdne “dohodli” skoro rok to trvalo..

   • Martin

    Ja som nemal problém s poistením od nay aj keď som rozbil telefón mojou vinou predavač bol ochotný a pomohol mi vymyslieť poistnú udalosť tak aby to schválili

 • Hmm

  To už zavádzajúcejší názov článku ste nevedeli dať?

 • Miso3

  Aspoň info koľko takáto služba stojí ste mohli napísať 😉

  • Miro

   Ďakujeme za upozornenie, cenu služby sme zahrnuli do článku

   • Hmm

    Aspoň že ste vybrali zariadenie na ktoré si to určite väčšina kupujúcich prikúpi…

    Nie napríklad S9 kde je to poistenie povedzme 200€, ale lacný telefón aby tá cena vyzerala nízko…

    BTW: Mohli by ste zmeniť aj názov článku aby neklamal hneď z úvodu…

    • Miro

     Myslím, že človek, ktorý si dokáže prečítať tento článok, dokáže aj vypočítať, koľko je 25 percent zo sumy zariadenia, ktoré plánuje kúpiť :)

  • Muff

   Závisí od ceny telefónu, ale keď si rozklikneš telefón o ktorý máš záujem máš to tam napísané, zvačšia ak si prirátaš 10 € k tomu náhodnému poškodenie (napr. cena náhodného poškodenia : 49,90 tak cena výhodnejšej služby : 59,90) kde dostaneš aj počas doby opravy tvojho mobilu od nich zápožičkový. Pre ľudí,čo doma nemajú milión odložených mobilov je to výhodnejšie si už tých 10 € priplatiť k tej klasike. Zväčša to predavač vie prerátať alebo ti pozrieť a povedať koľko by to presne vychádzalo

 • ienko

  na toto sa nedajte nachytat, je to vytahovanie penazi a ked dojde na to – nic vam nezaplatia, internet je plny takychto odrbov – dalsia vec – naozaj toto poistenie ponuka nay, alebo nejaka poistovna ? neviem o to ze by nay bol poistovnou a ponukal taketo sluzby – alebo sa nieco zmenilo?

  • Hmm

   a hlavne “bezplatne…”

 • Palo

  Väčší oser ako CARDIF poisťovňa som nezažil a je to úplne jedno ja som mal telefón poistený v o2 ale to je uplne jedno to iste ci nay ci datartle také sprostosti čo vám povedia a neuznajú nič proste nič a aj keby niečo tak zaplatíte spoluúčasť a odratávajú každý mesiac 3 percenta takže nic po roku to vychádza zhruba 50 eur poistka a 36 percent z telefónu je preč takže telefón 500 eur a po roku polovica prec a ešte zaplatíte nikdy viac žiadne poistky žiadne predĺženia záruky pripoistenia ani hovno

  • Muff

   Až na to,že NAY už nespolupracuje cez rok a pol s Cardifom ale s Generali ,takže je lepšie sa spýtať predajcu,čo ponúka poistenie s akou spoločnosťou spolupracujú. Cardif je somarina,zamieta všetko rad radom čo sa o Generali nedá povedať

+