MojAndroid

Dnešné smartfóny toho naozaj veľa nevydržia. Aktuálne trendy hovoria, že kvalitný telefón musí mať veľký displej a ideálne aj sklenené telo s kovovým rámom. Takáto kombinácia vyzerá výborne a dáva pocit prémiovosti, no na druhú stranu, ak vám takýto telefón spadne, pravdepodobne to neskončí dobre. Môže vám prasknúť zadná časť zariadenia, odštiepiť sa roh, prípadne rozbiť displej. Po páde môže vaše zariadenie taktiež úplne prestať pracovať alebo možnosť jeho používania bude obmedzená.

Náš tip
Koľko stojí oprava displeja Motoroly moto g6 Plus | SERVIS

V rámci záruky vám rozbitý telefón neopravia

Štandardná záruka takéto chyby spôsobené používateľom samozrejme nekryje. Výrobca ručí za funkčnosť zariadenia len v tom prípade, ak sa s ním zaobchádza podľa jeho pokynov. Takže ak vám váš telefón spadne a vy nemáte obal, prípadne ochranné sklo a rozbije sa, máte jednoducho smolu. Opravu si budete musieť uhradiť z vlastného. Pokiaľ sa vám rozbije displej a máte jednu z vlajkových lodí, vyjde vás to určite na pár stoviek.

Riešením je pripoistenie

Pokiaľ sa teda obávate, že svoj smartfón poškodíte a budete musieť platiť drahú opravu, máme pre vás riešenie. E-shop nay.sk ponúka možnosti pripoistiť si vaše zariadenie, čím získate bezplatnú opravu pri jeho náhodnom poškodení počas dvoch rokov. S poistením mobilného zariadenia vás oprava vád, ktoré boli spôsobené náhlymi a neočakávanými udalosťami a nie sú kryté zákonnou zárukou, nebude stáť nič. Predajca vám na takýto tovar zabezpečí bezplatnú diagnostiku a následne jeho opravu. Ak sa opraviť nedá alebo je jeho oprava nerentabilná, dostanete späť zostatkovú cenu, ktorú môžete využiť na kúpu nového zariadenia.

Cena takéhoto pripoistenia predstavuje 25 percent zo štandardnej predajnej ceny zariadenia zakúpeného v NAY. Napríklad pri smartfóne Motorola moto g6 play, ktorý stojí 199 € je cena takéhoto poistenia 49,75 €.

Článok vznikol v spolupráci s nay.sk

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+