MojAndroid

Každým z nás otriasla smrť jedného z najvplyvnejších ľudí v oblasti technológií Steva Jobsa. Netreba však spomínať na smrť, ale na to čo nám tu zanechal. Treba vyzdvihnúť nielen hmotné, ale aj intelektuálne dedičstvo tohto muža. Jedným je aj príhovor k absolventom prestížnej univerzity Stanford:

Nikto nechce zomrieť. Dokonca ani ľudia, ktorí chcú ísť do neba, nechcú zomrieť, aby sa tam dostali. A napriek tomu je smrť cieľom, ktorý všetci zdieľame. Nikto jej nikdy neutiekol. A je to tak ako to má byť, pretože je veľmi pravdepodobné, že smrť je jediný a najlepší vynález života. Je to agent zmeny života. Čistí to staré a robí cestu pre nové. Práve teraz to nové ste vy, ale niekedy nie príliš dlho, postupne sa stanete starým a budete uprataný. Ospravedlňujem sa, že som tak dramatický, ale je to celkom pravda.

Váš čas je obmedzený, preto ním neplytvajte na žitie života niekoho iného. Nenechajte sa chytiť do pasce dogmy – čo je žitie s výsledkami myslenia iných ľudí. Nedovoľte, aby hluk názorov ostatných utopil váš ​​vlastný vnútorný hlas. A čo je najdôležitejšie, mať odvahu ísť za svojím srdcom a intuíciou. Oni nejako už vedia, čo naozaj chcete, aby sa stalo. Všetko ostatné je druhoradé.

 

 

Zdroj: iPhonemania.sk

6.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+