MojAndroid

Majitelia elektromobilov na Slovensku majú opäť dôvod na radosť. V Prievidzi im totižto umožnia parkovať v centrálnej mestskej parkovacej zóne úplne zadarmo. Vyplýva to z návrhu doplnku číslo 2 Všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta Prievidza, ktorý schválili prievidzskí mestskí poslanci na svojom rokovaní uplynulý týždeň (26.4.).

Tým, ktorí vlastnia elektromobil bude prievidzská radnica vydávať rezidentskú kartu zadarmo. “Je to reflexia na ochranu životného prostredia, na nové trendy energetických zdrojov. Takže ideme podporovať zdravé životné prostredie, zdravé ovzdušie, a preto vychádzame v ústrety aj týmto elektromobilom,” zdôvodnil zámer radnice predkladateľ návrhu doplnku, vedúci právnej kancelárie mesta Róbert Pietrik.

Dúfame, že po vzore Prievidze pristúpia k podobným výhodám aj iné mestá a najmä štát, ktorý by mohol predaj elektromobilov na Slovensku dotovať. Lacnejšie elektromobily by tak boli prístupnejšie širokému obyvateľstvu, čím by sa vo veľkých mestách ako je Bratislava, prispelo k lepšej kvalite ovzdušia.

Zdroj: teraz.sk

3.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+