MojAndroid

Príchod nového iPhonu 6, ktorý bude predstavený už dnes večer, je mimoriadne dôležitou udalosťou, ktorá bezpochyby ovplyvní celý mobilný svet. Iste sa nájdu aj používatelia Android smartfónov, ktorí budú uvažovať nad prechodom na tento nový jablčný smartfón, podľa prieskumu však nakoniec k tomuto kroku pristúpi len malé percento všetkých Android používateľov.

Konkrétne sa má jednať o 5% majiteľov Androidov, ktorí v dotazníku uviedli, že „veľmi pravdepodobne“ prejdú na nový iPhone 6, ktorý zatiaľ nebol predstavený. Odpoveď „pravdepodobne“ v dotazníku trochu prekvapujúco chýbala, ďalšiu možnosť „trochu pravdepodobne“ označilo 12,4% súčasných majiteľov Android zariadenia.

Prieskum realizovala výskumná spoločnosť Survata na vzorke 889 respondentov medzi 2. a 4. septembrom 2014. Jej metodológia spočívala v oslovovaní potenciálnych respondentov na internetových stránkach s otázkou, či sú ochotní vyplniť stručný dotazník na odomknutie prémiového obsahu na týchto weboch. Spoločnosť zdôrazňuje, že je presvedčená o úprimných a pravdivých odpovediach respondentov, pričom pripúšťa 3,3% toleranciu chýb.

iPhone 6 render

Respondenti mali v dotazníku označiť, aký telefón používajú v súčasnosti. V tejto súvislosti nie je prekvapením, že súčasní majitelia iPhone boli náchylnejší ku kúpe nového modelu. Až 36% vlastníkov iPhone 5 uviedlo, že veľmi pravdepodobne si zaobstarajú nový model (čo môže súvisieť aj s končiacim sa obdobím ich dvojročnej viazanosti). Rovnako sa vyjadrilo 18% majiteľov iPhone 5S a 15% majiteľov iPhone 5C.

Z používateľov BlackBerry zariadení deklarovalo úmysel prejsť na iPhone 6% a najvernejší sa podľa tohto prieskumu javia byť majitelia prístrojov s Windows Phone – iba 3% z nich by prešli k Apple.

Ako sa hovorí, štatistika je presná veda o nepresných číslach a aj výsledky tohto výskumu treba brať s rezervou, keďže sa týkali ešte nepredstaveného telefónu a výskumná vzorka bola relatívne malá. Na jej základe teda určite nemožno zovšeobecňovať, že by na iPhone prešli v budúcnosti desiatky miliónov Android používateľov na celom svete. Prirodzene, značka Apple ako taká má výborné meno a je jasné, že iPhone 6 si nájde priaznivcov aj z radov súčasných Android používateľov, ale ich počet by sme si nedovolili ani odhadnúť. Ako ste na tom vy, vymenili by ste váš Android smartfón za iPhone:-) ?

Zdroj: mojIphone.sk

9.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+