MojAndroid

Ak sa pozrieme na posledné čísla z prieskumu spoločnosti Nielsen, môže sa zdať, že Android stráca dych na svojom postupe na vrchol a posledné tri mesiace roku 2011 naznačujú, že trh sa rozdelil v podstate už medzi dva operačné systémy: Android, ktorý posledné tri mesiace oslovil 51,7% používateľov a iOS, ktorý má vo svojom smartfóne 37% používateľov za posledné tri mesiace.

 

Medzimesačný pokles Androidu z októbra so 61,6%, cez november 48,7% až do decembra 46,9% roku 2011, môže priamo súvisieť s predajným šialenstvom okolo nového iOS iPhone 4S. Tento záujem o nový iPhone zasiahlo Android natoľko, že pokles sa prejavil po začatí predaja 14. októbra takmer okamžite, no stále si Android udržuje v celkovom poradí prvú priečku so ziskom 46,3%, pred iOS s 30%. Z ostatných OS stojí za zmienku ešte RIM Blackberry so 14,9% a Windows Mobile so 4,6%-tným ziskom.

Prieskum spoločnosti Nielsen odráža priamo čísla z celosvetového diania na poli smartfónov, keď Android v krajinách ako je Veľká Británia a väčšina krajín Ázie, Android poráža v predaji iOS v pomere dva ku jednej v prospech Androidu. Kombinovaný podiel Androidu a iOS dosahuje až 85%, čo naznačuje, kde sa v budúcnosti bude odohrávať hlavný boj OS v smartfónoch a kadiaľ sa segment mobilných zariadení bude uberať v najbližšej budúcnosti.

Zdroj, foto: blog.nielsen.com

19.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+