MojAndroid

Nová štúdia ukazuje, že používatelia telefónov s platformou Android spotrebujú najviac dát spomedzi všetkých užívateľov telefónov s inými operačnými systémami. Podľa štúdie priemerný užívateľ Androidu spotrebuje 528 MB mobilných dát každý mesiac, tvrdí spoločnosť Nielsen.

V ďalšom poradí nasledujú používatelia platformy  iPhone s priemerne 492 MB za mesiac na jedného používateľa, HP WebOS platforma, ktorá má výrazne malý podiel na trhu, so spotrebou priemerne 448 MB dát na užívateľa mesačne. Nasleduje Windows Phone 7 s priemerom 317  MB a Blackberry OS, ktorý „spapá“ 127 MB mesačne.

Spoločnosť AT & T sa nedávno podujala odvážnemu kroku a to k zavedeniu taríf neobmedzených dát pre nových predplatiteľov. Bol to krok zameraný najmä na používateľov iPhoneov, pretože AT & T sa stala exkluzívnym poskytovateľom iPhone dátových služieb. Tieto údaje však naznačujú, že by ostatné platformy, ktoré majú väčšie knižnice Androidu ako AT & T – by mali spozornieť.

Bez ohľadu na tento krok, tieto čísla nepredstavujú veľkú hrozbu, pretože aj podľa AT & T novej dátovej štruktúry, by sa priemerný používateľ nemal k mesačnému dátovému stropu ani priblížiť. Problém nastáva, keď používateľ prenesie cez mobilnú sieť niekoľko gigabajtov v jednom mesiaci. Títo používatelia prevažne obmedzujú mnoho ďalších spotrebiteľov, ktorí si len kontrolujú svoj ​​e-mail alebo využívajú príležitostne niektorú z aplikácií.

Predpokladá sa, že je podstatne viac extrémnych spotrebiteľov dát na platforme iPhone ako na platforme Android. Existuje však množstvo ľudí, ktorí si kúpia iPhone len preto, že je populárny a neskôr mobilné dáta používajú len zriedka. Na druhej strane, používatelia Androidu sa v spotrebe dát držia niekde uprostred.

Koľko v priemere prenesiete dát za jeden mesiac vo svojom Android telefóne vy?

Zdroj: www.tgdaily.com

4.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+