MojAndroid

Nová štúdia odhalila, že priemerný používateľ mobilného telefónu odošle za svoj život 2 milióny slov vrámci textových správ. Štúdia od Net Voucher Codes ukazuje, že priemerný používateľ pošle 4 textové správy denne, pričom každá obsahuje aspoň 20 slov. To je v priemere 30 000 slov odoslaných v SMS správach za jeden rok. Ak by človek posielal SMS-ky takýmto tempom od puberty až do svojich 80 rokov, predstavovalo by to celkom 1 993 200 slov.

pisanie sms

Určite sa zhodneme v tom, že s narastajúcim vekom by sa počet správ rep. slov mal zmenšovať. Starých ľudí je predsa vidieť menej obsluhovať a nosiť so sebou mobil. Štúdia však tvrdí, že vášeň v písaní textových správ by mala pretrvať, vzhľadom na to, že súčasní dospelí od veku 20 rokov sú prví, ktorí vyrastajú s mobilnými telefónmi. Ďalšia generácia bude dokonca viac “závislá” na textových správach, pretože si od útleho veku zvykajú na písanie formou sociálnych sietí a podobne. Samozrejme nájdu sa aj používatelia, ktorí by dokázali odoslať 2 milióny slov aj za rok, či dva. Koľko správ odošlete vy za deň ? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: phonearena foto: cristinacabal

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+