MojAndroid

Na našom webe píšeme pravidelne recenzie a správy o nových aplikáciách a Android hrách, pričom je samozrejmosťou, že si takmer všetky z nich aj nainštalujeme a reálne vyskúšame. Rovnako je to aj u vás, našich čitateľov, a často sa v komentároch predbiehate v tom, kto má v smartfóne či tablete nainštalovaných viac aplikácií, pričom hovoríme v desiatkach či stovkách titulov. Zrejme však patríme medzi veľmi malú skupinku ľudí, ktorá ostatku sveta (krajiny) vôbec nie je príkladom. Priemerný mobilný používateľ má totižto vo svojom smartfóne nainštalovaných len 26 aplikácií, Slovák dokonca iba 24. A čuduj sa svete, len zlomok z nich je platených.

priemer-aplikacii-1

Počet nainštalovaných aplikácií v smartfónoch – tmavomodré sú bezplatné, svetlomodré zas platené. 

V porovnaní s okolitými krajinami nepatríme na poslednú priečku. V priemere 24 aplikácií má vo svojom smartfóne nainštalovaný aj priemerný Čech či Češka, v Maďarsku a Ukrajine je priemerom iba 21 aplikácií. Viac ako my si aplikácií sťahujú z našich susedov už len Rakúšania, ktorí majú nainštalovaných priemerne 28 titulov a menej majú Poliaci iba so 17 aplikáciami. Podobne to je aj s platenými aplikáciami.

priemer-aplikacii-2

Svetovým priemerom je 26 aplikácií, z čoho je približne 20 bezplatných a 5 aplikácií platených (±1). Najviac aplikácií majú nainštalovaní používatelia z Južnej Kórei, kde je priemerom až číslo 40. Zároveň však majú nainštalovaných najmenej platených aplikácií, a to v priemere necelé 3. Viac informácií nájdete na grafe vyššie. Ako ste na tom vy? Koľko bezplatných a koľko platených aplikácií máte vo svojom smartfóne nainštalovaných?

Zdroj: PhoneArena

6.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+