MojAndroid

Tak, ako za posledné roky stúpa počet predaných smartfónov, stúpajú aj ich ceny. Zatiaľ čo pred 5 rokmi stál najdrahší Android telefón do 600 eur, dnes sa zaň nebojí výrobca žiadať cez 800 eur. Medzi dôvody patrí aj neustále nasadzovanie nových a drahších technológií, ktorých vývoj sa musí zaplatiť. Či už sa jedná o displeje, procesory alebo iné súčasti telefónu. Zvýšenie cien smartfónov dokumentujú aj štatistiky za posledný štvrťrok.

Podľa analýzy agentúry GfK stúpli ceny telefónov v 3. štvrťroku 2017 oproti 3. štvrťroku 2016 až o 7%. Jedná sa o nový štvrťročný rekord. Zaujímavé je, že zatiaľ čo v USA stúpli príjmy z predaja len o percento, v strednej a východnej Európe až o 26%. Vysoký nárast predajov badať aj v Číne (21%). Počet predaných mobilov sa oproti minuloročnému štvrťroku zvýšil o 3%.  V strednej a východnej Európe sa jednalo o 9% nárast, zatiaľ čo v USA prekvapivo klesol počet predaných kusov o percento. To môže súvisieť s čakaním amerických zákazníkov na nové iPhony od Applu. A práve tie spolu so stále drahšími top modelmi od Samsungu prispeli k vyššej priemernej cene smartfónov.

zdroj: TechCrunch

27.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+