MojAndroid

V aktuálnom čísle Android Magazínu a o týždeň neskôr aj na stránke sme uverejnili príbeh pána Milana, dôchodcu, ktorý sa napriek seniorskému veku zaujíma o mobily a je tiež aktívnym používateľom počítača.

Priznávam, v redakcii sme ani netušili, s akou odozvou sa tento príbeh stretne. Ja osobne som príbeh pána Milana a jeho záujem o informačné technológie považoval na naozaj inšpiratívny a predpokladal som, že môže zaujímať aj vás, čitateľov. Mimoriadne pozitívne reakcie a ochota pomôcť pánovi Milanovi ma však skutočne v dobrom slova zmysle šokovali a som šťastný, že medzi našimi čitateľmi existuje taká miera spolupatričnosti. Priamo v komentároch viacerí ponúkli pánovi Milanovi tablet vo forme daru, ďalší zase vyjadrili ochotu pomôcť finančne a zorganizovať zbierku, kde by bolo možné prispieť nejakou sumou. Niektorí ma dokonca s touto myšlienkou oslovili aj priamo na Facebooku cez môj osobný profil.

Už pred napísaním článku, keď som mal jeho osnovu ešte len v hlave, som so šéfredaktorom Mišom Chabadom riešil spôsob, ako pánovi Milanovi tablet zabezpečiť. Uvažovali sme vtedy nad možnosťou, že mu podarujeme jeden zo starších tabletov, ktoré máme v redakcii. Vtedy sme ešte ani nepomysleli na to, že by sme pre neho organizovali zbierku, avšak reakcie čitateľov nás presvedčili, že to môže byť zaujímavý a prínosný nápad. Rozhodli sme sa ho teda ešte ďalej rozviť a spustiť projekt, v ktorom chceme pomáhať rôznym sociálnym zariadeniam získať mobily a tablety.

Príspevok na tablet pre pána Milana

Zriadili sme preto bankový účet, na ktorý môže ktokoľvek prispieť ľubovoľnou sumou. Jedná sa o osobitný účet, ktorý je vyhradený jedine na príspevky ľudí, ktorí chcú takouto formou pomôcť. Garantujeme, že všetky vyzbierané prostriedky budú použité výhradne na nákup tabletov, prípadne smartfónov pre obyvateľov a klientov rôznych sociálnych zariadení. Keďže chceme zachovať maximálnu možnú mieru transparentnosti, každý mesiac budeme zverejňovať výpis z tohto účtu a takisto budeme čitateľov článkom informovať o každom jednom prípade, kedy za získané peniaze podarujeme niektorému sociálnemu zariadeniu tablet alebo mobil. Aj v tomto prípade však chceme zostať bokom a o jednotlivých prípadoch nebudeme rozhodovať my, ale vy, čitatelia. Domovy dôchodcov, domovy sociálnych služieb, detské domovy a podobné sociálne inštitúcie, ktoré budú mať záujem získať tablety a mobily, sa budú o ne môcť uchádzať jednoduchým spôsobom, ktorí opisujeme nižšie. Prirodzene, v darovacej zmluve si vyhradíme právo dodatočnej kontroly, aby sa náhodou nestalo, že darované prístroje budú namiesto klientov využívať iné osoby. Ak teda chcete podporiť finančným darom ľudí, ktorí majú v živote menej šťastia a sú prijímateľmi sociálnych služieb, svoj príspevok môžete zaslať tu:

číslo účtu 2923913181/1100

IBAN kód: SK18 1100 0000 0029 2391 3181

Posielajte peniaze už aj cez VIAMO

Peniaze môžete poslať aj cez službu VIAMO. Stačí ak pošlete sumu na toto telefónne číslo:

0908 47 30 57

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.44
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.44
Aktuálna cena: Zdarma

 

Samozrejme, uvítame aj akékoľvek staršie tablety a mobily, ktoré sa vám povaľujú nevyužité doma a ktoré by ste prípadne chceli venovať na dobrú vec. V takomto prípade každému obdarovanému zariadeniu a jeho klientom dáme vedieť, ktorému dobrému človeku môžu za tablet ďakovať (ak samozrejme darca bude chcieť zverejniť svoju identitu). Bokom samozrejme nezostaneme ani my a okrem finančného príspevku a poskytnutia starších tabletov z našej redakcie sa budeme snažiť zohnať aj sponzorov, ktorí by tento projekt podporili. Ak máte záujem darovať takéto staršie mobilné zariadenie, môžete sa ozvať na mailovú adresu:

MojAndroidSK@gmail.com

a ako predmet uveďte “Darujem Android”

Tablety aj pre ďalšie sociálne zariadenia a detské domovy

Sociálne zariadenia sa o mobily a tablety môžu uchádzať už oddnes. Stačí, ak nám na vyššie uvedenú adresu pošlú žiadosť v rozsahu maximálne jednej normostrany (1800 znakov vrátane medzier),v ktorej uvedú základné informácie o svojom sociálnom zariadení a v krátkosti popíšu konkrétne zámery, na aké chcú tablety a mobily využívať, prečo by ich mali získať práve oni, akí klienti a v akom počte ich budú používať a na aké účely. Obzvlášť uvítame, ak sociálni pracovníci budú chcieť tablety a mobilné zariadenia využívať na niektorú z foriem terapie (muzikoterapia, arteterapia, biblioterapia, reminiscenčná terapia, a pod.) a budú mať v tomto smere pripravené aj reálne koncepty a zámery. Žiadosti budeme zverejňovať v článkoch a čitatelia hlasovaním rozhodnú, ktoré sociálne zariadenia budú podporené. V prípade akýchkoľvek nejasností alebo otázok je možné ozvať sa aj vyššie uvedenú mailovú adresu. Túto výzvu ešte zverejníme na našich stránkach na Facebooku a Google+, ale ak vy osobne poznáte sociálne zariadenia, ktoré by si podľa vás zaslúžili tablety a mobily získať, dajte im vedieť, prípadne zdieľajte tento článok, nech sa dostane k čo najviac ľuďom.

Prvým obdarovaným z tohto fondu bude práve pán Milan, vďaka ktorému sa táto myšlienka vlastne zrodila. Pána Milana som navštívil predvčerom, ukázal som mu článok a reakcie čitateľov, ktoré ho nesmierne potešili a prirodzene, potešil sa aj tomu, že bude mať nový tablet. Keďže celý projekt vznikol práve vďaka pánovi Milanovi, dali sme mu možnosť vybrať si, aký tablet chce. Ako zdôraznil, poteší ho akýkoľvek tablet, ale ak má možnosť výberu, chcel by nejaký s odnímateľnou hardvérovou klávesnicou. Na počítač v spoločenskej miestnosti totiž po predchádzajúcich rozporoch stále nechodí a chcel by ho teda využívať nielen ako tablet, ale aj ako netbook.

Prvé kroky peknej myšlienky

Pochopiteľne, tento projekt je ešte len v plienkach a sami netušíme, aký úspech bude mať a či sa podarí vyzbierať dostatok prostriedkov na zakúpenie čo i len jedného tabletu. Pán Milan tablet určite dostane, ak by sa nevyzbieral dostatok peňazí, podarujeme mu jeden model od nás z redakcie. Veríme však, že úžasná pozitívna energia, ktorú sme cítili z komentárov pod článkom, sa nestratí a spolu dokážeme pomôcť mnohým ľuďom, ktorí by sa inak k tabletom a mobilom nedostali.

17.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+