MojAndroid

Už iba približne týždeň nás delí od jednej z najväčších športových udalostí tohto roka, futbalových Majstrovstiev sveta, ktoré sa budú konať v mekke futbalu, Brazílii. Na túto udalosť sa pripravuje aj internetový gigant Google a pre svojich používateľov pripravil niekoľko súvisiacich noviniek. Je medzi nimi napríklad lepšia podpora v hlasovom asistentovi Google Now, ktorý prinesie výsledky zápasov a iné futbalové informácie a nové aplikácie pre Chromecast na sledovanie futbalových prenosov. Vítanou novinkou aj však aj zobrazenie niekoľkých štadiónov v službe Street View, ktoré je teraz možné prehliadnuť si aj zvnútra a detailne si obzrieť miesta, kde sa budú odohrávať najväčšie futbalové zápasy sezóny. “Poprechádzať” sa môžete buď po tribúnach štadiónov, alebo zísť aj priamo na ihrisko.

Google Street View Brazília a Google Street View Brazília b

Celkovo bolo do Street View pridaných približne 100 brazílskych lokalít s takýmito “indoorovými” mapami. Pozrieť si ich je možné buď v počítači cez internetový prehliadač, alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Google Mapy s podporou Street View. Hoci sa teda veľká väčšina z nás do Brazílie na zápasy nedostane, aspoň takto virtuálne sa môžeme pozrieť na miesta, kde sa to všetko bude odohrávať.

Zdroj: phandroid.com

6.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+