MojAndroid

Prezident Obama nedávno podpísal návrh reformy patentového zákona. Ide o významný krok v tejto oblasti za posledných 60 rokov. Novo podpísaný zákon umožní upraviť finančné a ľudské záležitosti, ktoré pomôžu firmám, a aj novým vynálezcom, aby sa predišlo sporom, ktorých sme svedkami v posledných mesiacoch. Zákon však nebude platiť tak rýchlo. Bude to trvať ďalších 18 mesiacov, pokiaľ sa všetko dotiahne do zdarného konca, a tak Apple bude naďalej používať všetky zbrane v boji proti Androidu.

“Tlačová správa” z Bieleho domu:

„Novo podpísaný zákon má celý rad významných premien, ktoré budú vychádzať z reforiem, ktoré vznikli pod vedením šéfa Patentového úradu Spojených štátov amerických –  Davida Kapposa. Zákon umožní USPTO výrazné zníženie čakacej doby patentovej prihlášky, čo bude veľký pokrok, pretože úrad už má na svojom konte viac ako 75 000 požiadaviek ročne, aj keď sa počet podaní za rok zvýšil.

Nárastom patentových sporov trpel celý patentový systém. Amerika vytvorí nový patentový zákon, ktorý prinesie podnikateľom nové spôsoby, ako sa vyhnúť sporom o platnosti patentov, a tiež USPTO nové nástroje a prostriedky na zlepšenie kvality patentov. Nový zákon bude harmonizovať americký patentový proces so zvyškom sveta, aby bol efektívnejší a predvídateľnejší a uľahčí podnikateľom uvádzať výrobky na trh v Spojených štátoch a súčasne aj export do zahraničia.“

Zdroj: http://phandroid.com/

 

19.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+