MojAndroid

Obyvatelia Slovenska počas prvého polroka 2019 vygenerovali mobilnými telefónmi 5,15 miliardy minút hovorov. Z nich väčšina, presnejšie 53 % minút minút hovorov skončilo vo vlastnej mobilnej sieti, 40 % skončilo v iných mobilných sieťach, 3 % minút boli medzinárodné volania a 4 % minút tvorili volania na slovenské pevné siete. V období prvých 6 mesiacov tohto roka rozoslali 1,38 miliardy SMS správ a 45,6 milióna MMS správ. Tieto údaje poskytli mobilní operátori Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ). 

Prvý polrok 2019 hlásill približne 7,68 milióna SIM kariet na Slovensku. Z uvedeného počtu bolo cca 6,08 milióna aktívnych SIM kariet používaných na poskytovanie verejnej mobilnej telefónnej služby. Z toho aktívnych SIM kariet (post-paid) bolo 4,13 milióna a aktívnych predplatených SIM kariet (pre-paid) bolo 1,96 milióna. Približne 707,5 tisíc aktívnych SIM kariet slúžilo na iné účely, ako je poskytovanie verejnej mobilnej telefónnej služby, t.j. napr. na M2M (Machine-to-Machine) a iné.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+