MojAndroid

V roku 2012 dosiahla spoločnosť Prestigio výrazné úspechy v predaji tablet PC. Vďaka modelom MultiPad, ktoré sú známe svojim skvelým pomerom ceny a výkonu sa jej podarilo preniknúť medzi najväčších výrobcov tabletov a získať až 25-percentný trhový podiel vo viacerých krajinách Strednej a Východnej Európy, hneď za spoločnosťami Apple a Samsung.

Po obrovskom úspechu tabletov Prestigio MultiPad boli prednedávnom uvedené na trh aj inteligentné telefóny so systémom Android a výsledkom je rodina smartfónov MultiPhone.

 

Veľmi dobrý pomer cena/výkon, skvelá použiteľnosť hneď po vybalení, atraktívny dizajn a veľmi dobrá kvalita spracovania, je to, vďaka čomu sú tablety MultiPad a smarfóny MultiPhone také atraktívne” hovorí Yuri Antoshkin, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Prestigio.

Nominované zariadenia Prestigio v ankete Android roka 2012

Prestigio MultiPad 7.0 Ultra (PMP3370B) je veľmi neobvyklou ponukou. Pri svojej nízkej cene s cenovkou pod 99 EUR, je skvelým základným modelom pre tých zákazníkov, ktorí ešte nevkročili do sveta tabletov.

Model beží na operačnom systéme Android 4.0 Ice Cream Sandwich OS a procesore Cortex-A8 s frekvenciou 1 GHz. Toto riešenie ponúka dostatočný výkon na prezeranie webových stránok, čítanie elektronických kníh, počúvanie hudby a prácu s dokumentmi. 7-palcová širokouhlá kapacitná dotyková obrazovka s rozlíšením 800×480 obrazových bodov ponúka dostatočnú kvalitu na sledovanie filmov alebo videozáznamov a čítanie časopisov.

Prestigio MultiPad 7.0 Ultra 3370B

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)7"
ARM Cortex A8, 1GHz480x800
512 MB
4 GB

V podobe modelu MultiPad 7.0 Ultra – pohodlného, kompaktného a ľahkého zariadenia s excelentnou kvalitou spracovania a neprekonateľnou cenou – prináša spoločnosť Prestigio ďalší dôkaz o tom, že je lídrom v oblasti pomeru cena/výkon.

Prestigio MultiPad 9.7 Ultra (PMP5197D) používa vysokokvalitný 9,7-palcový IPS displej s LED podsvietením s vysokým rozlíšením 1024×768 obrazových bodov a so širokým pozorovacím uhlom 178°. Tento displej zaistí živé a brilantné vizuálne zážitky z hier, prezerania fotografií, čítania kníh, časopisov, sledovania filmov alebo prezerania webových stránok. Vďaka HDMI portu je možné všetko zobrazovať na externom monitore alebo na TV prijímači. Zariadenie beží na operačnom systéme Android 4.0 Ice Cream Sandwich. V balení tiež nájdete štýlové kožené puzdro. A to všetko pri cene 219 EUR.

Prestigio dodáva svoje tablety s množstvom predinštalovaných aplikácií, ako napríklad Office Suite a pokročilou aplikáciou na čítanie elektronických kníh eReader Prestigio, ktorá je napojená na obchod kde sa nachádza viac ako 260 000 e-kníh v 23 jazykoch vrátane slovenčiny. Podporovaná je pochopiteľne aj služba Google Play.

Prestigio MultiPad 9.7 Ultra (PMP5197D)

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)9,7"
ARM Cortex A8, 1GHz1024x768
1 GB2Mpix
16GB

 

Smartfóny MultiPhone

MultiPhone 4300 DUO (PAP4300DUO) je vybavený multidotykovým IPS displejom s uhlopriečkou 4,3″|10,9 cm, ktorý prináša brilantný, ostrý a živý obraz. Tento inteligentný telefón využíva procesor Cortex A9 s taktovacou frekvenciou 1 GHz, ktorý umožní hladký a rýchly bez aplikácií v systéme Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Prestigio MultiPhone 4300 DUO

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)4,3"
ARM Cortex A9 1GHz480x800
512 MB5Mpix
4 GB720p@29fps

MultiPhone 4040 DUO

Ďalším modelom v rade je MultiPhone 4040 DUO (PAP4040DUO). Inteligentný telefón so systémom Android 4.0 je v zásade „menším” bratom modelu MultiPhone 4300 DUO, pretože zachováva všetky jeho funkcie pri použití o niečo menšieho displeja s uhlopriečkou 4,0″|10,2 cm.

Prestigio MultiPhone 4040 DUO

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)4"
ARM Cortex A9 1 GHz480x800
512 MB5 Mpix
4 GB

 

Smartfóny MultiPhone, majú jedno spoločné – podporujú použitie dvoch SIM kariet. SIM karty je možné kedykoľvek prepínať vyhradenými tlačidlami. Získate tak výhodu dvoch telefónov v jednom a možnosť oddeliť prácu od voľného času. Táto funkcia umožňuje ľahko skombinovať dva rôzne tarify alebo telefónnych operátorov naraz.

Oba modely prichádzajú so starostlivo vyberanými aplikáciami, ktoré umožnia ich používanie hneď po vybalení. Stačí spomenúť iba niektoré z nich: Youtube, Skype, Facebook, Twitter, Angry Birds, Office Suite Pro a eReader Prestigio: aplikácia so širokými možnosťami prispôsobenia určená na čítanie elektronických kníh, s priamym prístupom k obchodu s elektronickými knihami PrestigioPlaza, kde nájdete viac ako 260 000 elektronických kníh v 23 jazykoch.

 

Spoločnosť Prestigio, ktorá práve oslavuje svoje 10. výročie sa stará o svojich zákazníkov aj na slovenskom trhu a nezabúda na nich ani po kúpe zariadenia. Dôkazom sú aktualizácie firmvéru, ako aj lokálna technická podpora, ktorú je možné v prípade problémov kontaktovať pomocou formulára na stránke prestigio.sk. http://www.prestigio.sk/support/feedback.xhtml

 

Viac o Prestigio sa dozviete na www.prestigio.sk

14.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+