MojAndroid

Prestigio, dynamický medzinárodný dodávateľ najmodernejších produktov z oblasti informačných technológií a spotrebnej elektroniky pre zákazníkov s citom pre štýl, rozširuje rodinu Prestigio MultiPad série 5 predstavením nového modelu s kapacitnou dotykovou obrazovkou: Prestigio MultiPad PMP5080B.

Nový tablet PC Prestigio, tretí model v sérii 5 radu MultiPad, beží na operačnom systéme Google Android 2.3 Gingerbread. Aktualizácie je možné preberať a inštalovať veľmi pohodlne OTA.

Model je tenší a rýchlejší ako predchádzajúce modely série 5, a obsahuje rýchly a výkonný 1 GHz procesor ARM Cortex-A8. Je vybavený 3D grafickým akcelerátorom OpenGL 2.0, ktorý zabezpečí plynulé prehrávanie multimediálnych súborov.

Prestigio MultiPad PMP5080B je vybavený vlastnou internou pamäťou s kapacitou 4 GB pre multimédiá a početné aplikácie, a slotom na karty typu micro SD, ktorá umožňuje rozšírenie kapacity až do 32 GB. Model takisto integruje WiFi s vysokou rýchlosťou 802.11 b/g/n, prednú webkameru s rozlíšením 2 Mpix, HDMI výstup a G senzor. Podpora Adobe Flash 10.1 zaistí najlepší výkon pri zobrazovaní webových stránok.

Na rozdiel od existujúcich modelov série 5 je nový Prestigio MultiPad PMP5080B vybavený 8-palcovou kapacitnou dotykovou obrazovkou s najpraktickejším pomerom strán 4:3, ktorý umožňuje pohodlné a univerzálne čítanie, prezeranie fotografií a webových stránok, hranie hier a používanie aplikácií.

Vďaka kvalitným materiálom a štýlovému dizajnu bude Prestigio MultiPad PMP5080B vo vašich rukách vyzerať úžasne. Je takisto veľmi ľahký, čo je vzhľadom k vylepšenej batérii s kapacitou 5400 mAh s dlhou výdržou naozaj prekvapujúce.

Popri samotnom zariadení získa používateľ aj množstvo predinštalovaného softvéru: populárne aplikácie ako YouTube, Facebook, Twitter, galériu, mapy a pod., ako aj nevyhnutné hry (Angry Birds, Raging Thunder, Solitaire, Classic Chess). PMP5080B sa navyše dodáva s predinštalovanou sadou Office Suite Pro, ktorá je kompatibilná so súbormi zo systémov Microsoft Office 2003/2007 a 2010.

Nové modely využívajú jedinečný koncept spúšťania aplikácií spoločnosti Prestigio. Intuitívny dizajn pracovnej plochy, známy z ostatných modelov série 7 a 5, výrazne uľahčuje používanie tabletu Prestigio MultiPad. Celá pracovná plocha pozostáva zo 4 častí. V hornej polovici nájdete rôzne ikony, ktoré sú zoskupené do kategórií „ŽIVOT“, „PODNIKANIE“ a „ZÁBAVA“.

Jednoduchým kliknutím na jednu z ikon sa v dolnej časti otvorí okno, ktoré umožní priamy prístup ku všetkým aplikáciám, ktoré patria príslušnému objektu. Ak napríklad v kategórii ZÁBAVA kliknete na ikonu „Hry“, otvorí sa okno s nainštalovanými hrami. Pod ikonami sa nachádza miniaplikácia od spoločnosti Prestigio, ktorá obsahuje informácie o počasí na mieste podľa vášho výberu, informačné kanály RSS a hodiny s viacerými funkciami, ako sú napríklad alarm, stopky a pod. V ľavom a pravom hornom rohu používateľ navyše nájde priame odkazy na návod k Prestigio MultiPad a Appslib, s viac ako 30 000 aplikáciami pre zariadenia Android™.

Odporúčaná maloobchodná predajná cena zariadenia je 199 EUR s DPH. Stáva sa tak dobre vybaveným mainstreamom v kategórii tablet PC dostupných pre širokú verejnosť a vzhľadom k svojej cene prináša veľmi slušný výkon.

Zdroj: Tlačová správa a www.prestigio.sk/products/personal-computers/Tablet_PC/MultiPad_PMP5080B

Fotogaléria:

 

15.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+