MojAndroid

Spoločnosť Google oznámila prostredníctvom vlastného blogu rozšírenie Google máp, pomocou ktorých si teraz môžete prezrieť niektoré z najznámejších hôr na Zemi, vrátane Aconcagua (Južná Amerika), Kilimanjaro (Afrika), Elbrus (Europe) a Everest Base Camp (Asia). Tieto hory patria do skupiny vrcholov známe ako Seven Summits – najvyššie hory na každom zo siedmich kontinentov. Google uviedol, že mapy majú svoj vlastný zoznam nesplnených prianí a je hrdý na to, že môže vyškrtnúť pár najobľúbenejších, čím sa stávajú mapy kompletnejšie.

Google Maps Kilimanjaro

Zábery boli zhromaždené s pomocou jednoduchého statívu a digitálneho fotoaparátu s rybím okom, ktoré Google bežne používa pre podnikové fotografovanie. Spoločnosť takýmto spôsobom približuje bežným ľuďom miesta, na ktoré sa pravdepodobne nikdy nedostanú. To však neplatí v prípade najkrajších miest Slovenska, za ktoré môžete stále hlasovať. Viac informácií v článku Google spustil hlasovanie o TOP 3 „Slovenské Street View tipy“.

Všetky miesta nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: Google

19.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+