MojAndroid

Ak si chcete v dnešnej dobe preniesť súbory zo smartfónu do počítača, prípadne naopak, existuje hneď niekoľko možností. V minulosti ste to vedeli v podstate len prostredníctvom kábla, čo nie je vždy tá najefektívnejšia možnosť. Používateľ Twitteru, @PhantomOcean3, objavil v beta testovacej verzii možnosť, ktorá zaujala pozornosť širokej verejnosti.

Mohlo by vás zaujímať:

Vyzerá to tak, že nová verzia systému Android prinesie jednoduchšiu komunikáciu so systémom Windows. Tá bude slúžiť primárne na prenos súborov medzi zariadeniami, a to bez použitia ďalšieho hardvéru. Fungovať to ale bude dosť podobne, ako keby ste používali kábel. V prieskumníkovi súborov sa vám objaví nová ikonka.

Tá má informovať o pripojení smartfónu, podobne ako napríklad USB kľúča. Celé toto pripojenie by malo fungovať pomocou technológie Bluetooth. Vám tak stačí prejsť cez Bluetooth a zariadenia – mobilné zariadenia – spravovať zariadenia, kde by sa vám mal zobraziť aj smartfón. Po pripojení sa vám objaví možnosť zobrazenia súborov smartfónu, ktoré tak jedným ťahom viete preniesť priamo na váš disk.

Nebude to rovnakou rýchlosťou ako cez kábel

Ak by ste na prenos použili kábel, mali by ste ho oveľa rýchlejší. Na druhú stranu nemusíte všade ťahať zo sebou kábel, prípadne môžete mať smartfón priamo na nabíjačke a spojiť tak príjemné s užitočným. K funkcii sa zatiaľ dostanú len beta testeri, no ak nenastanú problémy, mala by sa rozšíriť medzi všetkých.

My sa na túto možnosť veľmi tešíme, pretože niekedy dostať veci ako fotografie či videá do počítaču je hotové umenie. Ja osobne na to využívam aj aplikácie ako WhatsApp či Slack.

Náš tip
Hurá! Na iPhone sa dostane podpora RCS správ. Čo to znamená pre Androiďákov?
12.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+