MojAndroid

Slovenský operátor Orange mal v posledných rokoch v rámci športového kanálu Orange Sport vysielacie práva na najprestížnejšiu futbalovú Ligu Majstrov. Exkluzivita však skončila. Telekom zase vysielal anglickú Premier League. Podľa portálu SportsProMedia práva túto súťaž získal televízny kanál Canal+.

Canal+ získal exkluzivitu na Premier League vo francúzsku, Česku a aj Slovensku

Premier League | Foto: sportspromedia.com

Exkluzívne práva teraz získal televízny kanál Canal+, ktorý je vlastnený mediálnym koncernom Vivendi. Tá za tieto práva na vysielanie vo Francúzku, Českej republike a Slovenskej republike bude platiť 115 miliónov eur ročne. Pôjde o celkovo 380 zápasov počas troch sezón v období rokov 2022 až 2025.

Nna Slovensku u poskytovateľov Skylink a FreeSat

Najvyššia anglická futbalová súťaž tak bude v týchto regiónoch dostupná len na kanáloch Canal+, v mobilnej aplikácii myCANAL  a v digitálnom formáte Canal+ Premier League. A čo to znamená pre slovenských futbalových fanúšikov? Živé prenosy anglickej najvyššej súťaže pre nich budú dostupné v ponuke slovenských poskytovateľov Skylink a FreeSAT.

Zaujímavosťou je, že francúzsky kanál Canal+ nedávno prehral s platformou Amazon Prime Video súťaž o väčšinu práv na domácu francúzsku futbalovú ligu Ligue 1 na nasledujúci trojročný cyklus. Amazon za vysielanie najvyššej francúzskej futbalovej ligy zaplatil astronomickú sumu 275 miliónov eur ročne. Získané práva sú pre Canal+ v podstate náplasťou po tejto prehre.

Náš tip
Hodinky Fitbit dokážu odhaliť dlhodobé následky COVID-19
9.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+