MojAndroid

Už niekoľko týždňov môžeme badať, že Google pravidelne aktualizuje svoje aplikácie o nové funkcie. Update najnovšie získal aj populárny Prekladač Google, ktorý prináša parádne novinky. Po novom funguje priamo v každej aplikácii a dokonca aj bez pripojenia k internetu.

google-translate-floating

Nová funkcia v prekladači sa volá Tap to Translate. Prekladač sa zázračne objaví v každej aplikácii vo chvíli, keď skopírujete text v cudzom jazyku a vy tak kvôli prekladu už nemusíte prepínať aplikácie. Priamo v bubline, ktorá sa nápadne podobá na chatovú hlavičku z Facebook Messengera, si môžete vypočuť aj to, ako sa cudzí výraz vyslovuje, prípadne priamo preložiť odpoveď do jazyka, ktorým nehovoríte.

Náš tip
Prekladač Google oslávil 10. narodeniny. Využilo ho už viac ako 500 miliónov ľudí

Okrem toho funguje priamy preklad textu v aplikáciách aj offline. Slovník na preklad cudzieho jazyka si však musíte stiahnuť najprv do mobilného zariadenia. Rovnako preklad v aplikáciách musíte najprv povoliť priamo v Prekladači Google. Ak ste ešte nezískali aktualizáciu Prekladača s týmito funkciami, stiahnite si ho manuálne pomocou odkazu nižšie.

Stiahnite si Translate 5.0.0.RC24.apk

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

12.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+