MojAndroid

V Google oslavovali minulý týždeň významný míľnik. Jeden z najznámejších prekladačov na svete – Google Translate (u nás známy ako Prekladač Google) – oslavoval 10. narodeniny. Svetlo sveta uzrel presne 28. apríla 2006, no odvtedy prešiel kus cesty. Dnes už neprekladá iba slová, ktoré do neho niekto napíše, ale aj celé webstránky, či cudzojazyčné cedule, na ktoré namierite fotoaparát vášho smartfónu.

Google tvrdí, že do dnešného dňa použilo Prekladač Google už viac ako 500 miliónov ľudí, ktorí si v ňom preložili každý deň viac ako 100 miliárd slov. Len pre zaujímavosť, až 92% ľudí, ktorí používajú Prekladač Google, žijú mimo USA. Najčastejšie Google prekladal angličtinu na španielčinu, arabčinu, ruštinu, portugalčinu a indonézčinu. Najčastejšie sa Prekladač Google používa v Brazílii. Ako aplikácia pre Android sa v obchode Play objavil Prekladač Google až v roku 2010, takže dnes tento titul oslavuje 6. narodeniny. Kto z vás ho používa na preklad neznámych slov? :-)

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google

2.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+