MojAndroid

Internetovým prehliadačom neohrozene kraľuje Chrome od spoločnosti Google. Ten sa nachádza nielen na najväčšom počte počítačov, ale aj na drvivej väčšine Android smartfónov. Kým ale Chrome vedie v počte inštalácií, ostatné prehliadače sa predháňajú v počte užitočných funkcií či možnosti prispôsobenia. No a v poslednom menovanom aspekte je na tom dlhodobo najlepšie prehliadač Vivaldi.

Čo je to Vivaldi?

Pre tých, čo nevedia, Vivaldi pochádza od skupinky vývojárov, ktorá stála pri zrode iného populárneho prehliadača s názvom Opera. Ten sa však neuberal smerom, akým si títo vývojári želali, a tak vývoj Opery opustili. Následne vytvorili vlastnú spoločnosť Vivaldi Technologies, ktorej prvý produkt, prehliadač Vivaldi, bol založený na staršej Opere 12. Odvtedy už ale prešlo veľa času a dôležité je, že vývojári na tomto projekte naďalej pracujú.

Ako píše TheVerge, dokazuje to aj nová Android aplikácia, ktorá sa len pred pár dňami dostala do Obchodu Play. Táto appka obsahuje množstvo funkcií z desktopovej verzie prehliadača, ktoré si jej používatelia nevedia vynachváliť. Za prvé ide napríklad o skvelé možnosti prispôsobenia domovskej obrazovky, kde si môžete pridať vlastné skratky, záložky či zložky. Za druhé ide o šikovné vyhľadávanie cez konkrétne vyhľadávače pomocou vami preddefinovaných skratiek.

Verzia: 2.7.1624.163
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.7.1624.163
Aktuálna cena: Zdarma

No a za tretie ide o synchronizáciu histórie, hesiel či záložiek z desktopovej verzie priamo do mobilu. Napriek tomu však mobilná appka Vivaldi zatiaľ neobsahuje úplne všetko, čo obsahuje jej počítačová verzia. Vzhľadom na to, že ide o beta verziu však môžeme očakávať, že nové funkcie budú do tejto aplikácie postupne pribúdať.

13.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+