MojAndroid

Počas posledného týždňa sa vo svete technológií udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

História Galaxy: Vývoj série Galaxy Z Fold: Tenší, robustnejší a kompaktnejší ako predtým

Keď sa povie skladací telefón, to označenie hovorí všetko. Na rozdiel od bežných inteligentných „placiek“ skladacie telefóny tvoria centrálny pánt a dve strany, ktoré sa skladajú k sebe. Pánt slúži ako os na skladanie a rozkladanie prístroja a delí dva displeje, ktoré sa po rozložení spoja v jediný. Rokmi Samsung vyvinul jedinečnú technológiu pántu série Galaxy Z Fold, mechanizmus sa navyše s každým ďalším novým modelom zlepšuje. Takto sa vyvíjala v čase.

Vymysleli smartfón s funkčným röntgenom. Dokáže vidieť cez predmety

Vo svete umelej inteligencie a nespočetných technologických vynálezov, ktoré sa každoročne dostávajú na trh, by človeka už nemalo nič prekvapiť. Najnovšie to potvrdzujú aj vedci, respektíve profesori Texaskej univerzity v Dallase. Vytvorili čip pre smartfóny, ktorý dokáže pomocou senzorov vyobrazovať aj objekty za prekážkami.

Netflix výrazne mení svoje predplatné. Používateľom chce natlačiť reklamy

Netflix patrí k najpoužívanejším streamovacím službám na svete a svojej popularite sa teší aj na našom území. Prináša mnoho skvelých filmov a seriálov, pričom si mnohé z nich vytvára aj vo vlastnej réžii. V poslednej dobe rástla inflácia, čo sa premietlo aj k zvyšovaniu cien predplatného vo viacerých krajinách. Teraz prichádza ďalšia zmena.

Našli ste mobil? Toto by ste mali spraviť ako prvé

Našli ste smartfón na ulici a neviete, ako ďalej postupovať? Strata mobilného telefónu je pre každého nepríjemnou záležitosťou a určite by ste si aj vy želali, aby vám ho nálezca vrátil. Vy by ste mali postupovať rovnako. Lenže ako je možné vypátrať majiteľa?

Je 400 metrov denne veľa? Ak sa to týka tejto aktivity, tak áno

Dnešné deti nezriedka získajú svoj prvý smartfón už v skorom veku a stáva sa tak ich bežným celodenným spoločníkom. Ak sú rodičia benevolentní a nestanovia si už na začiatku pravidlá používania, teda nenastavia povolený obsah, strávený čas a podobne, dieťa sa rýchlo môže stať na sledovaní sociálnych sietí závislé, alebo tam minimálne trávi oveľa viac času, než by bolo vzhľadom na jeho vek vhodné. Upozorňuje na to nová kampaň.

Koľko batérie spotrebuje zapnuté Bluetooth? Výsledky možno viacerých prekvapia

Každá bezdrôtová technológia si vyžaduje energiu. Výnimkou nie je ani Bluetooth. Aj napriek mnohým pokrokom, ktorými si Bluetooth za posledné roky prešlo, je stále pre mnohých otázkou, či táto technológia nespôsobuje rýchlejšie vybíjanie smartfónu. Aká je pravda?

AI technológia v zariadeniach Honor chráni proti krátkozrakosti a deepfake podvodom

Umelá inteligencia zažíva najmä tento rok rozmach v rôznych častiach mobilného sektora. Nedávno na MWC Shanghai 2024 ukázal Honor významné novinky v oblasti zobrazovania – ochranu očí AI Defocus a detekciu falošného snímania AI.

7.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+