MojAndroid

Počas posledného týždňa sa vo svete technológií udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Prišla vám v poslednej dobe táto SMS? Nereagujte na ňu, ide o podvod

V tomto období by sme mali byť na pozore nie len pred vysokými teplotami a príjmom dostatočného množstva tekutín. Podvodníci to totiž znova skúšajú a využívajú k tomu overenú taktiku – posielanie SMS.

14. narodeniny MojAndroid.sk: Poznáme výhercov skvelých cien!

Portál MôjAndroid.sk nedávno oslávil svoje 14-te narodeniny. Pri tejto príležitosti sme rozbehli narodeninovú súťaž o ceny v hodnote viac ako 2000 €. Dnes už poznáme výhercov.

Dajte zbohom čítačke občianskeho preukazu. Na elektronický podpis stačí Autogram v mobile

Pamätáte si na rôzne hromadne sa šíriace statusy, v ktorých sa “zakazovalo” Facebooku používať fotografie a podobne? Tie boli neúčinné a určite nebránili vo využívaní zverejnených dát. Tentoraz ale máte reálnu možnosť Facebooku a Instagramu “klepnúť po prstoch” a ohradiť sa.

Slepý fototest: Honor Magic6 Pro, Google Pixel 8 Pro, Xiaomi 14. Vyberte najlepšie fotografie!

Vlajkové lode od troch rozličných výrobcov sme podrobili skúške. Chceme zistiť, ktorá z vlajkových lodí fotí najlepšie. Postavili sme proti sebe telefóny Honor Magic6 Pro, Google Pixel 8 Pro a Xiaomi 14. V tomto slepom fototeste svojim hlasovaním rozhodnete o víťazovi porovnania.

Nechce sa vám čítať dlhý text alebo z neho potrebujete vytvoriť poznámky? S webovým asistentom je to hračka

Ako umelá inteligencia na smartfónoch dokáže pomôcť s rôznymi úlohami? Pozreli sme sa na jej využitie pri čítaní článkov na webe.

Tak atraktívna ponuka dátového roamingu do krajín mimo EÚ tu ešte nebola

Telekom pripravil záujemcom o cestovanie mimo krajín Európskej únie vrátane exotických destinácií naozaj atraktívnu ponuku, ktorá zatiaľ nemá na Slovensku konkurenciu. Venuje sa primárne dátam, ktoré sú pre väčšinu z nás pre komunikáciu s blízkymi najdôležitejšie.

Na Slovensko prichádza ďalšia digitálna banka. Za základnú vec si však účtuje poplatok

V obchode Google Play si môžete stiahnuť aplikáciu myTU, ktorá patrí litovskej banke. Pôsobí už v niektorých krajinách Európy a nedávno začala lákať aj slovenských zákazníkov. Na účet zadarmo, bezplatné výbery z bankomatov, výhodné výmenné kurzy aj okamžité platby.

23.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+