MojAndroid

Počas posledného týždňa sa vo svete technológií udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Waze má novinku

Navigáciu Waze, ktorá je založená na komunite vodičov, zrejme netreba predstavovať. Obľúbená aplikácia býva často vylepšená o nové funkcie a tá posledná patrí medzi dlho žiadané. Ide o upozornenie na tzv. retardéry, teda spomaľovače na vozovke, ktoré majú za úlohu znížiť rýchlosť premávky na danom úseku.

Pozreli sme sa na to, či sa oplatí nabíjať bezdrôtovo

Drvivá väčšina prémiových vlajkových lodí a aj niektoré modely strednej triedy podporujú bezdrôtové nabíjanie. Ide bez pochýb o šikovnú funkciu, ktorá sa v mobilných telefónoch používa už roky. Je to pohodlný spôsob, ako si nabiť smartfón bez toho, aby sme si svoj pracovný stôl a jeho okolie zapĺňali káblami alebo ich neustále vyhľadávali. Do akej miery však bezdrôtové nabíjanie vplýva na zdravie batérie?

Nová funkcia od Google vám môže zachrániť smartfón

Google postupne informuje používateľov o vylepšenej službe Nájdi moje zariadenie, vďaka ktorej budete môcť vyhľadať svoj smartfón alebo príslušenstvo aj v prípade, ak bude v off-line režime. Potrebná je k tomu aplikácia s rovnakým názvom. Tú buď už nájdete vo svojom smartfóne predinštalovanú alebo si ju stiahnete z Google Play.

Nový profilový obrázok vytvorený umelou inteligenciou

Komunikačné aplikácia WhatsApp má podľa čoskoro priniesť používateľom ďalšiu zaujímavú AI funkciu. Po integrovaní panelu vyhľadávania nástroja Meta AI a AI generátora nálepiek sa dočkajú aj AI generátora profilových obrázkov.

Používate AdBlock, YouTube vás zruší

Spoločnosť Google sa minulý rok pustila do boja s používateľmi, ktorý na jej platforme YouTube používajú softvér na blokovanie reklám. Mnohým z nich teraz zrazu začalo preskakovať prehrávanie až na koniec videa. Za posledné roky sa na YouTube znásobil počet reklamy, a to hlavne tej priamo vo videách, čo viedlo k nárastu neplatiacich používateľov využívajúcich softvér na blokovanie reklám.

2.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+