MojAndroid

V minulom mesiaci sme mohli byť svedkami zvýšenej aktivity spoločnosti Google na Slovensku, ktorá bude aj naďalej pokračovať v tomto trende. Vo februári dostali slováci jedinečnú možnosť navrhnúť vlastné tipy na tie najkrajšie miesta Slovenska, ktoré by nemali chýbať na mape Street View. Spolu s týmto projektom bola uvedená aj lokalizovaná stránka na sociálnej sieti Google+, ktorá bude informovať verejnosť o horúcich novinkách priamo od spoločnosti.

Google Slovensko

Mladí určite ocenili možnosť porozprávať sa s hudobnou skupinou Horkýže Slíže  prostredníctvom vysielaného Hangoutu. Záznam z prenosu je možné sledovať na YouTube. Okrem toho si pre nás pripravili lokalizovanú stránku „Čo je dobré vedieť”, ktorej súčasťou je Centrum bezpečnosti pre rodičov a deti s cieľom podporiť internetovú gramotnosť. Ide o virtuálny kurz, ktorý vám ukáže praktické tipy a informácie, ako lepšie zabezpečiť svoj počítač a mobilný telefón, ale aj ako vyhľadávať na internete informácie ešte bezpečnejšie a efektívnejšie.

K ďalším zaujímavostiam rozhodne patria nové experimenty z dielne Chromu. Prvý „Cesta do Krajiny Oz” vznikol v spolupráci s Disney a UNIT9 a zavedie vás do ríše technológií a pokusov. Hráči online hier ocenia druhý Chrome experiment „Super Sync Sports“, vďaka ktorému urobia zo svojho smartfónu alebo tabletu herný ovládač.

Slováci ku dňu Svätého Valentína najviac vyhľadávali zamilované citáty, či SMS-ky, ale ich záujmu neunikli ani rôzne darčeky. Najvyhľadávanejšie spojenia so slovom Valentín boli nasledovné:

  1. Valentín citáty
  2. Kedy je Valentín?
  3. Svätý Valentín
  4. Valentín 2013
  5. Curaprox Valentín
  6. SMS Valentín
  7. Milka Valentín
  8. Valentín day
  9. Valentín darčeky
  10. Lidl Valentín

Tešíme sa na ďalšie zaujímavé projekty a sme zvedaví, čo si pre nás Google pripraví v tomto mesiaci. Zatiaľ sme mohli vidieť niekoľko zmien sociálnej siete Google+, o ktorých si prečítate v článku: Aktualizácia siete Google+ prináša zmenu dizajnu profilov.

Zdroj: TS

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+