MojAndroid

Pokračujeme v predstavovaní prezentátorov na HTC Android Roadshow 2011, ktorá sa uskutoční už tento štvrtok 19.mája o 18:00 v Bratislave, hotel Gate One. Ak máte záujem vyskúšať si všetky Android novinky od HTC a zúčastniť sa zaujímavých prezentácií o Androide, prihláste sa na stránke AndroidRoadshow.sk. Ďalšími z prezentujúcich sú aj Roman Koči a Filip Čaran, ktorý porozprávajú o tom, ako programovali hru pre Android a spomenú aj tému Android pre nevidiacich.

Predstavenie prezentátorov

Roman Koči, v súčasnosti študent informatiky 3. ročníka na Fakulte Matematiky, Fyziky a Informatiky, UK v Bratislave. Programujem od 17. rokov prešiel som cez HTML, PHP, Java, C++ a posledný rok sa venujem Android developmentu.

Zaujíma ma nie len programovanie, ale aj promo, marketing, PR mobilných hier a aplikácií. Teda konkrétne sa zaoberám aj tým, prečo niektoré hry sú tak známe a úspešné a iné nie.

 

Filip Čaran: som študentom na FMFI UK. Programovaniu sa venujem od 14 rokov. Začínal som s tvorbou www stránok v PHP, XHTML, CSS a JavaScript-e.

V súčastnosti sa venujem tvorbe hier na Android. Ovládam programovacie jazyky Java, C++, Pascal. Zaujímam sa o 3D grafiku a tvorbu OpenGL aplikácií a hier. Okrem iného sa zaujímam o agilné metódy vývoja softvéru (SCRUM, Extrémne programovanie) a project management.

Obsah prezentácie:

  1. Možnosti vývoja pre Android (programovacie jazyky a frameworky).
  2. Potrebné kroky pri vývoji hry.
  3. Možnosti testovania (emulátor, Android zariadenie, test driven developement).
  4. Naše skúsenosti a postrehy pri vývoji našej hry v Android SDK.
  5. Používanie Android telefónu bez pozerania na displej (nevidím, šoférujem, pokazený displej).
  6. Ako programovať Android aplikácie, aby boli prístupné aj bez zraku.

Nezabudnite, prihlasujte sa na stránke AndroidRoadshow.sk

16.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+