MojAndroid

Lenovo YogaBook, jeden z najzaujímavejších počinov medzi tabletmi prichádza aj na slovenský trh. Toto zariadenie bolo predstavené ešte v Berlíne na výstave IFA 2016 a vzbudilo tu rozruch v podobe najväčšieho počtu ocenení v rôznych kategóriách. V čom je teda výnimočný? Okrem 10-palcovej Full HD obrazovky obsahuje tzv. Halo klávesnicu v podobe dotykovej plochy. Je možné na nej písať ako na laptope vďaka klávesnicovému podsvieteniu a zároveň na nej môžete kresliť stylusom. Tablet a “klávesnicu” držia spolu hliníkové pánty a tie umožnňujú 360-stupňové otočenie displeja.

lenovo_yoga_book_tlacova_konferencia-1-of-2

lenovo_yoga_book_tlacova_konferencia-2-of-2

Tablet nie je len na dizajnérsku parádu, disponuje totiž aj slušnými parametrami. Obsahuje 4 GB pamäte RAM, úložný priestor s kapacitou 64 GB rozšíriteľný o microSD kartu (do 128 GB) a poháňa ho procesor Intel Atom X5. Za zmienku stojí fakt, že hmotnosť tohto zariadenia je len 690 gramov a hrúbka 4,3 mm v najtenšom bode, čo robí z neho najtenší a najľahší tablet 2 v 1 na svete. Do tenučkého tela sa podarilo vtesnať batériu, ktorá vydrží až 15 hodín v Android verzii tabletu (13 hodín v prípade OS Windows). Jej kapacita je 8500 mAh. Navyše, podporuje rýchle nabíjanie, takže 80% batérie získate za zhruba 50 minút. Zariadenie obsahuje na tento účel microUSB konektor.

Lenovo Yoga Book 15

Lenovo Yoga Book 13

Lenovo Yoga Book 10

Určite najzaujímavejším momentom tohto tabletu je písanie na dotykovej ploche. Tá prenáša tento “analógový vstup” do digitálnej podoby – a to v reálnom čase a naozaj s maximálnou presnosťou. Môžete si tak narýchlo robiť písané poznámky alebo kresliť – a všetko sa vám rovno ukladá vo forme obrázku či písaného textu. Ak si chcete uchovať svoje poznámky a skice aj v papierovej podobe, stačí si na plochu položiť papier (prípadne viacero popaierov) a kresliť cez vrstvu. Navyše, plocha reaguje na tlak, takže stylusom môžete tvoriť skutočné umelecké diela. Mimochodom, je to vraj prvý tablet v histórii IT, ktorý sa predáva s klasickým poznámkovým blokom.  Viac sa dozviete v našom videu.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Tablet sa už dostáva do predaja, a to v niekoľkých verziách – s operačnými systémami Android a Windows. Kombinácia Android / WiFi je za cenu 539 eur, Android / LTE stojí 589 eur. S operačným systémom Windows stojí verzia WiFi 579 eur a Windows / LTE vás vyjde 629 eur.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+