MojAndroid

Sú nádejou pre vývojárov Android, a to najmä herných vývojárov, ktorí chcú zarobiť peniaze na platforme Android. Obchody, ako GetJar, Amazon, AppStore tlačia viac na to, aby ponúkali exkluzívne aplikácie, zatiaľ na druhej strane sú firmy, ktoré vytvárajú fonda na vývoj aplikácií pod Androidom. A tak vznikajú stále nové modely, ako zarobiť a prefinancovať vývoj. WildTangent je príkladom požičovne aplikácií.

 

V New Yorku vznikla prvá predplatná služba mobilných hier pre Android pod názvom GameTanium Mobile, ktorá umožňuje používateľom získať prístup k viac ako 75-tim hrám za 4,99 dolárov za mesiac. Služba poskytuje online hranie a prístup na požiadanie zákazníkom spoločností ako Verizon, T-Mobile a Qwest.

Služba GameTanium by mohla byť užitočná pre hráčov, vývojárov a nakoniec aj samotné aplikácie. Pre spotrebiteľov bude GameTanium prinášať jednoduchý a známy spôsob, ako hrať hry.  GameTanium spravujú tak, aby prinášala hry a aplikácie, ktoré by si mohli získať obľubu u užívateľov.

Pre vývojárov, bude služba ďalší nástroj, ako predať svoje aplikácie, zvýšiť si príjmy a vybudovať dlhodobé vzťahy s užívateľmi. Ponuka aplikácií na službe nevedie k priamemu platenému sťahovaniu, ale môže poskytnúť priebežné príjmy a možnosť budovať lojalitu a zapojenie spotrebiteľov.

Spoločnosť Exent bude pridávať hry a očakáva, že na konci roka ich bude viac ako 200. Na začiatok sa objavili hry ako Farm Frenzy, Wave Blazer, SpeedX 3D, Majesty Fantasy Kingdom Sim a ďalšie. Je možné, že sa objavia aj hry od partnerov, ako sú PopCap, Ubisoft a ďalšie. Exent sa tiež snaží neviazať svoje produkty na jedno zariadenia, teda môžu začať hrať na jednom zariadení a pokračovať na inom.

Okrem svojich služieb direct-to-play, Exent sa snaží ponúknuť služby ako white label produkt pre mobilných operátorov, ktoré im umožní mať svoje vlastné herné služby. Spoločnosť touto službou poskytne flexibilnú možnosť úplne prispôsobiť používateľské rozhranie, ceny a balíky.

Bude zaujímavé sledovať vývoj v oblasti týchto služieb a možno s nimi prídu časom aj naši mobilní operátori.  Ak GameTanium ponúkne dostatočne atraktívne tituly, môže sa stať, že bude dobrou alternatívou pre sťahovanie hier a prenájmy. Netflix a Spotify, sú dôkazom úspechu, pokiaľ je ponuka dostatočne veľká. Silný trh by mohlo byť dobrým znamením pre ďalšie služby, ako je predplatné OnLive, ktorá prináša streaming on-demand hier na Android tablety a iPad. Objaviť by sa mala na jeseň tohto roku.  Podobné projekty podporia hranie hier na Androide, a nakoniec aj rozvoj aplikácií a prinesú aj dostatočnú podporu pre vývojárov.

Zdroj: www.reuters.com

 

25.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+