MojAndroid

Spoločnosť Google predstavuje zaujímavý nástroj, ktorý sa hodí všetkým, čo radi čítajú svetové spravodajské stránky. Všeobecne, ak chcete čítať spravodajstvo s plateným obsahom, potrebujete sa prihlásiť, teda vyplniť svoje údaje (meno, email, heslo, používateľské meno, vyplniť údaje ku kreditnej karte). Ak meníte zariadenia, či striedate počítače, treba si pamätať heslo, a tak ďalej. Dobre, sú na svete aj zložitejšie veci, no Google sa skrátka rozhodol zjednodušiť aj takéto prihlásenie k niektorým väčším svetovým spravodajským stránkam.

Náš tip
Aplikácia Google pridáva nástroj pre správu podcastov

Nová služba od Google sa vola Subscribe with Google a funguje nasledovne: stačí kliknúť na tlačidlo “Subscribe” v rámci niektorého z webov, ktoré sa zúčastňujú tejto služby. Automaticky sa prihlásite na odber a zaplatiť môžete bezpečne priamo cez kartu, ktorú máte už spárovanú s vaším Google kontom. Google “rieši” za vás platby, bezpečnosť transakcie a zjednocuje spravovanie odberov na jedno miesto.

Vďaka službe “Prihlásenie s Google” máte navyše zaistené, že môžete pristupovať k článkom spojeným s predplatným vždy, keď ste prihlásení do svojho účtu Google. Je to výhodné aj v rámci prechodu z počítaču na mobilné zariadenia. Ďalšou výhodou je, že v rámci vyhľadávania sa vám budú na vyššie priečky dostávať články z takýchto zdrojov a tieto články sa vám zobrazia aj v Google Asistentovi. Vo výsledku vám tak bude newsfeed poskytovať tie najnovšie a pre vás vhodné články bez ohľadu na to, od koho máte zakúpené predplatné.

Za posledného pol roka testovania je v službe prihlásených 60 vydavateľstiev v 18 krajinách (napr. Les Échos, Fairfax Media, Le Figaro, the Financial Times, Gatehouse Media, Grupo Globo, The Mainichi, McClatchy, La Nación, The New York Times, NRC Media, Le Parisien, Reforma, la Republica, The Telegraph, USA TODAY NETWORK a The Washington Post) a na službu sú zatiaľ pozitívne ohlasy. Uvidíme, či takúto možnosť prijmú aj slovenské vydavateľstvá.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+